Doğru Eyelinerını Bul

Eyeliner’lar ile her türlü göz kamaştırıcı ve sanatsal efektler oluşturabilirsiniz. Ama tarzınız ve uzmanlık düzeyiniz için hangi tür eyeliner kullanılması doğru? Hangisinin size en çok uyduğunu görmek için aşağıdaki üç farklı eyeliner’a göz atın!

Kalem Eyeliner

Yeni başlayanlardan mısınız yoksa sadece kalın, basit çizgileri mi tercih edersiniz? Bu makyaj için iki tür vardır: çevir ve döndür eyeliner’lar ve kalem benzeri eyeliner’lar. Bu tür bir eyeliner'ın sert ucu çizgileri kolaylıkla çizmenizi sağlar ve çizgiler hızlı bir şekilde temizlenebilir ve hataları önlemeyi veya düzeltmeyi kolaylaştırır. Düşük fiyata sahip olması da iyidir! Bununla birlikte, kalın ucu ince, hassas çizgiler oluşturmayı zorlaştırır ve makyaj kolayca yıpranır ve bulaşır.

Likit Eyeliner

Likit eyeliner iki şekilde mevcuttur: bir keçeli kalem veya bir sıvı liner şişesi içine daldırdığınız bir aplikatör şeklinde. Bu eyeliner, canlı ve ince çizgiler oluşturmak için idealdir ve kuruduktan sonra kolayca bulaşmaz - ancak tamamen kurumasını sağlayın! Yeni başlayanlar, bu eyeliner'ı kullanmakta zorlanabilirler çünkü her zaman düzeltilmesi ya da temizlenmesi kolay değildir, bu yüzden üzerinden fazla geçmemeye dikkat edin. Son bir uyarı: İç kirpik çizgilerinizde asla likit eyeliner kullanmayın!

Jel Eyeliner

Jel eyeliner kalem ve likit eyeliner arasında heyecan verici bir orta-zemin sunuyor. Daha yoğun bir renge sahiptir ve bir kurşun kalemden daha uzun ömürlüdür ve daha az bulaşır, fakat bir likit eyeliner’a göre daha kolay karıştırılabilir ve kontrol edilebilir formdadır. Bununla birlikte, genellikle şekillendirebileceğinizden daha hızlı kurur ve kullanmak için ayrı bir eyeliner fırçası gerektirir.

Doğru eyeliner ile, zahmetsizce kusursuz bir iş çıkabilirsiniz! Göz kamaştırıcı çizgi görünümü elde etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!