Dudak Makyajı

Kusursuz bir makyaj uygulaması için dudak makyajı oldukça büyük bir önem taşır. Dudak makyajının doğru şekilde yapılmaması durumunda makyajınız istediğiniz görünümü yansıtmayabilir. Doğal bir makyaj için kullanılacak malzemeler ile daha dikkat çekici bir makyaj için tercih edilecek ürünler birbirinden farklıdır. Watsons'ta dudak bakımı ve makyajı için aradığınız tüm ürünleri bulabilirsiniz.

Dudak Makyajı Öncesinde Nasıl Bir Hazırlık Yapılmalıdır?

Dudaklarınızın daha çarpıcı durması ve makyajın uzun süre kalıcı olabilmesi açısından, makyaj öncesi uygulamaları büyük bir önem taşır. Dudaklarınız kuru ise ve çatlaklar varsa öncelikle peeling uygulaması gerekir. Peeling uygulaması ile ölü deriyi dudaklarınızdan atarak ardından nemlendirici uygulamalısınız. Kuru dudak üzerine uygulanan mat bir ruj, pütürlü bir görüntü oluşturur. Dudak makyajının yüz makyajı ile uyumlu olması gerekir. Doğal bir makyaj istiyorsanız, dudak renginiz ile aynı ya da bir ton açık olan bir ruj seçmelisiniz.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudak makyajının uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, dudaklarınıza makyaj öncesi transparan bir pudra uygulayın. Pudranın ardından dudak kalemi ile dudak çerçevesi üzerinden geçin. Son olarak ruju dudak bölgesine homojen bir şekilde dağıtın. Ruj tercih ederken cilt tonunuz ile uyumlu bir renk seçin. Saç renginiz ile uyumsuz duracak renkte bir rujdan uzak durun. Örneğin, sarışınlar için açık kırmızı tonlar daha doğru bir seçim iken esmer tenliler ise daha koyu kırmızı tonlarını tercih etmelidir. Uygulayacağınız ruj ile dudak kalemi arasındaki ton farkı çok olmamalıdır. En fazla bir ton renk farkı olan kalemleri tercih edin.

Dudak Makyaj Malzemesi Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Dudak makyajı için malzeme tercih ederken ürünlerin içeriğine bakmalısınız. Ürünlerin içerdiği vitamin ve mineraller ile hem dudak makyajınızı tamamlayabilir hem de aynı zamanda dudak bakımı yapabilirsiniz. Kalıcı bir makyaj için uzun süreli kalıcı etkiye sahip malzemeleri tercih edin. Mat bir makyaj için mat ürünlere, ıslak bir görünüm için likit ürünlere bakabilirsiniz. Watsons'ta birçok farklı markanın çeşitli dudak makyaj malzemeleri yer alır. Aradığınız makyaj ürünlerini bulmak ve almak için Watsons'ı hemen ziyaret edin.

Dudak Makyajı
Seçilen Filtreler :
Marka
Fiyata göre filtrele
  • 39,95 113,90

Dudak Makyajı

49 adet ürün bulundu
49 ürün'den 1-60 ürün gösteriliyor
  • Sıralama
  • 60 Adet Göster