Hava Temizleme ve Nemlendirme Cihazları

Sağlıklı ve güvenli yaşam koşulları için evinizin havasının temiz olması oldukça önemlidir. Uzmanlar, evin içerisinde zararlı partiküllerin birikme riskinin, yaşadığınız ortamları dışarıdaki havadan daha tehlikeli hale getirebileceğini belirtmektedirler. Kaliteli ve sağlıklı şekilde yaşamanız için ihtiyacınız olan tüm ürünleri sunan Watsons, hava temizleme ve nemlendirme cihazları sayesinde yaşadığınız ortamı siz ve aileniz için güvenli bir hale getirir. Evinizde veya ofisinizde kaliteli havanın keyfini çıkarmak için ihtiyacınız olan tüm nemlendirici ve hava temizleyici cihaz seçeneklerini keşfedebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Ortam İçin: Hava Temizleyici Cihazlar

Yaşadığınız ortamın hava kalitesi, sağlığınız üzerinde etkilidir. Sonuçta, hayatın büyük bir çoğunluğu iç mekânlardaki havayı soluyarak geçer. Hava kirliliği, yalnızca dış mekânlar için sorun oluşturmaz. Ev tozu, sigara dumanı, uçucu organik bileşenler, evcil hayvan kılı, toz, polen, duman ve diğer tüm kirlilik kaynakları evin içerisinde birikebilir.

Hava temizleme cihazı, genellikle bir veya birden fazla filtre ile havayı emen ve dolaştıran bir fandan oluşur. Electrolux PA91-404DG Hava Temizleme Cihazı, 5 kademeli ön filtrasyon sistemi sayesinde havadaki bakteri ve tahriş edici maddeleri temizleyerek sağlıklı bir yaşam ortamı sağlar. Modern ve çağdaş stile sahip A9, sürekli ölçüm yaparak hava akışını düzenler. Cihazın mobil uygulaması sayesinde ev dışından bile havanın akışını kontrol edebilirsiniz.

Hava filtreden geçerken, kirleticiler ve partiküller yakalanır ve temiz hava yaşam alanına geri itilir. Hava temizleme makinesi çeşitlerinde genellikle, HEPA, karbon ve Pre-filtreler yer alır. Medisana 60300 Hava Temizleyici Cihazı, aktif karbon filtresi sayesinde havayı hem siz hem de sevdikleriniz için temizler. Medisana hava temizleyici ayrıca, dijital motoru sayesinde düşük güç sarfiyatı ile çalışır. Cihazınızın verimliliğini korumak için filtrelerini düzenli bir şekilde yenilemelisiniz.

Hava Nemlendirme Cihazları ile Konforlu Bir Yaşam

Evinizdeki havanın temiz olması, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için oldukça önemli olsa da tek başına yeterli olmayabilir. Bu noktada, yaşam koşullarınızı daha iyi hale getiren hava nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Hava nemlendirici cihazlar, havadaki nem seviyelerini artırmak için su buharı veya nem yayar. Nemlendirici cihazlar, yalnızca ortamın kalitesini yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli sağlık koşullarının semptomlarını hafifletmeye de yardımcı olur.

Nemsiz bir cilt, kuru boğaz, çatlayan dudaklar veya statik elektrik gibi sorunlar özellikle kış aylarında düşen nem koşulları dolayısıyla sıklıkla yaşanabilir. Kış mevsimindeki soğuk algınlığı, soğuktan çok, havadaki virüslerin gelişmesine ortam yaratan kuru havaya bağlı olarak gerçekleşir. Evinizin ortamını soğuğa ve grip mikroplarına karşı korumak için hava nemlendirme cihazlarından faydalanabilirsiniz. Medisana 40014 Hava Nemlendirici, 3,6 litrelik geniş hacimli tankıyla uzun süreli kullanım imkânı sunar. Evinizin veya ofisinizin nem düzeyini kontrol ederek, kendiniz ve sevdikleriniz için daha konforlu bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Hayat Kalitesini Yükselten Nemlendirici ve Temizleyici Cihazlar

İş yerinde veya evinizde soluduğunuz havanın cildinize, bağışıklık sisteminize ve genel yaşam kalitenize uygun hale gelmesi için bütçenize uygun hava temizleme ve nemlendirme cihazlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle, bebeklerin, küçük çocukların, astım hastalarının, alerjik kişilerin ve yaşlıların olduğu ortamlarda hava temizleme ve nem kalitesinin yüksek olması oldukça önemlidir. Hava temizleyici ve nemlendiriciler, evlerinizdeki hava kalitesini ve dolayısıyla, sağlığınızı etkiler. İkisi de soluduğunuz havayı çok farklı şekillerde iyileştirir. Bu yüzden, aynı odada hem hava temizleyici ve hem de nemlendirici kullanabilirsiniz.

Her cihaz farklı bir amaca hizmet eder. Hava temizleyici, havayı kirleticilerden temizlerken, nemlendirici daha iyi bir konfor düzeyi için havaya nem ekler. Electrolux Pure A9 PA91-404GY Hava Temizleme Cihazı, PureSense sistemi sayesinde evinizin ortamını sürekli ölçerek ihtiyaçlarınıza cevap veren özel bir hizmet sunar. Electrolux hava temizleme cihazı, 5 kademeli filtrasyon sistemi ile kişisel ve mevsimsel ihtiyaçlara göre özelleştirilebilir. Wi-Fi özellikli cihazınızla evde olmasanız bile hava kalitesini kolayca kontrol edebilirsiniz.

Hava temizleyici, kirletici maddelerin havasını temizlerken nemlendirici, daha rahat yaşamanız ve nefes almanız için havaya nem katar. Ancak, her ikisini de aynı odada kullanırken birbirine yakın şekilde çalıştırmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde, hava temizleyicinin filtresinin içine giren sabit nem nedeniyle, nemlendiricinin tıkanmasına neden olabilirsiniz. Yaşadığınız ortamın ihtiyaçlarını belirleyerek, hayat kalitenizi artıran hava temizleme ve nemlendirme cihazlarını Watsons ayrıcalıklarıyla hemen satın alabilirsiniz.

 

Promosyon