background image
Alışveriş Sepetim
Makyaj Süngerleri ve Aplikatörler
Sıralama:
10 ürün
filtreler
Sürdürülebilir Yaşam
Sürdürülebilir Yaşam
Sürdürülebilir Yaşam
Sürdürülebilir Yaşam
Sürdürülebilir Yaşam
Sürdürülebilir Yaşam
( 1 )
Sürdürülebilir Yaşam
 

Makyaj Süngeri ve Aplikatörler


Makyajın ilk adımlarından bir tanesi olan fondöten, makyaj süngeri ile birlikte uygulandığı zaman daha iyi şekilde yayılır. Daha güzel bir makyaj deneyimi için yalnızca fondöten uygulamasında değil, aynı zamanda kontür uygulaması için de süngerler tercih edilmektedir. Watsons'ta pek çok farklı markaya ait makyaj süngeri yer alır ve kendi makyajınızı yaparken harikalar yaratabileceğiniz ürünleri hemen satın alabilirsiniz.


Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?


Fondötenin cilde daha iyi dağıtılması ve yedirilebilmesi açısından fondöten süngeri kullanılır. Kullanımı oldukça basittir. Süngeri öncelikle su ile ıslatmalı ve daha sonra nemli kalana kadar peçete ya da havlu ile sıkmalısınız. Ardından ucuna fondöten sıkarak tüm yüzünüze dağıtmalısınız. Sadece fondöten uygulaması için değil, kontür uygulamaları için de süngerlerden faydalanabilirsiniz. Uç kısmını aydınlatıcı ya da bronzer üzerine dokundurarak yüzünüzde belirgin hatları aydınlatabilir ya da gölgelendirme yapabilirsiniz.


Silikon Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?


Silikon makyaj süngeri, diğer ürünler gibi fondöteni emmediği için daha fazla tercih edilmektedir. Üzerine fondöten sıktıktan sonra tüm yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Kapatıcılık özelliği çok fazla olduğu için cilt kusurlarını örtmede oldukça başarılıdır. Temizlemesi de son derece kolaydır. Eklips makyaj süngeri sabunlu su ile yıkanarak durulanmalıdır.


Makyaj Süngeri Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?


Islak kullanılan Nascita makyaj süngeri çeşitlerinin doğru şekilde kurutulması gerekir. Havlu ya da peçete ile ıslaklık alınmalı ve ürün nemli kalmalıdır. Makyaj uygulamanız sırasında süngerin çok fazla fondöten emmesini istemiyorsanız, fondöteni önce elinize dökün ve daha sonra sünger ile elinizin üzerindeki fondöteni alarak tüm yüzünüze uygulayın. Çeşitli boyutlarda olan beauty blender çeşitleri ile yalnızca fondöten uygulaması yapmakla kalmaz, aynı zamanda göz makyajı ya da kontür uygulaması da gerçekleştirebilirsiniz.


Etkili Bir Makyaj İçin Kaliteli Makyaj Malzemeleri Tercih Edin


Makyaj uygulaması için seçeceğiniz sünger ve fırçaların kaliteli bir yapıda olmasına özen gösterin. Cildinizi tahriş etmeyecek ürünleri tercih edin. Bu konuda oldukça fazla ürün çeşitliliği sunan Watsons'ta etkileyici bir makyaj deneyimi için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm makyaj malzemelerine ulaşabilirsiniz.