background image
Alışveriş Sepetim
Babalar Günü

Babalar Günü Ne Zaman?

Haziran ayında kutlanan Babalar Günü tarihi her yıl değişiyor. Tüm dünyada kutlanan Babalar Günü sayesinde babalarımıza minnet ve sevgimizi ifade etme şansı bulabiliriz. Her yıl Mayıs ayının ikinci haftası kutlanan Anneler Günü’nden sonra babaların da bir günü olması fikriyle ortaya çıkan bu özel gün her yıl Haziran ayının üçüncü haftası tüm dünyada kutlanmaya başlıyor. Amerika’da yaşayan ve savaş gazisi kızı olan bir kız çocuğu, kendisini ve beş kardeşini yalnız başına, bin bir emekle büyüten babasına ithafen bir gün armağan etmek istiyor. Bu özel kutlama için babasının doğum gününü seçse de büyük bir kutlama yapmak istediği için hazırlıklarını tamamlayamıyor ve kutlama Haziran ayının üçüncü pazarına erteleniyor. O günden sonra da her yıl Haziran ayının üçüncü haftasının Pazar günü kutlanıyor. İşte Babalar Günü’nün tarihi ve çıkış noktası bu olay. Peki 2023 yılında Babalar Günü ne zaman? Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan bu özel günün tarihi bu yıl 16 Haziran. 2024 yılında 16 Haziran Pazar günü kutlanacak olan Babalar Günü ile ilgili bir diğer merak edilen konu ise Babalar Günü’nde ne alınır sorusu. Babalar Günü ile ilgili en zor konu bu olsa da bir çözümü var. Erkeklere hediye almak zaten kolay değilken babalara hediye almak doğru yönlendirmeler olmadığında daha uğraştırıcı olabilir. Oysa hediye seçmek düşündüğünüz kadar güç değil. Yeter ki babanızı tanımak için biraz çaba gösterin. Bu ufacık çabanın karşılığını ise hediyenizi verdiğinizde babanızın gözlerindeki ışıltıyla alacaksınız. Unutmayın ki ne hediye alırsanız alın babanız buna bayılacak. Önemli olan ona düşünüldüğünü ve sevildiğini hissettirmek.fırsa

 

Babalar Günü Hediyesi

Babanıza hediye almak için özel bir gün beklemenize gerek yok ama böyle özel günler sizi yetiştiren, büyüten ebeveynlerinize minnettarlığınızı göstermek için harika bir fırsat olabilir. Onlara olan sevginizi göstererek ebeveynlerinizi onurlandırabilirsiniz. Babanız için küçük bir öpücük de büyük bir hediye olabilir. Yine de onu mutlu edecek pek çok Babalar Günü hediyesi fikri arasından özel bir seçim yapabilirsiniz. Özellikle ebeveynlerin kendilerini düşünülmüş hissetmelerini sağlayacak hediyeler bu özel günleri daha da anlamlı hale getirir. Anneler Günü’nü ve Babalar Günü’nü onları onurlandırmak, minnettarlığınızı göstermek için harika bir fırsat.

İlk Babalar Günü olan babaya hediye almaksa biraz daha özen isteyen bir konu. Zaten özel olan Babalar Günü’nü biraz daha özelleştiren bu durumda romantik ve duygusal hediyeler seçerek bu tatlı heyecanı unutulmaz yapabilirsiniz. Taze baba ya da baba adayına kendisini şımartmasına olanak veren hediyeler iyi bir fikir olabilir. Bebek doğduktan sonra ya da henüz baba olmuşken koşturmacalı bir maratona başlayacak ya da başlamış olan babaların kendilerini dinlendirebileceği hediyeler seçebilirsiniz. Hediye ettiğiniz bir masaj randevusuna özel masaj yağları, vücut losyonları olan bir set hazırlamak harika olan bugünü onlar için unutulmaz yapacaktır. Hem de epey yorulacakları bu maratona güzel bir mola olacaktır. Eğer kalıcı bir şey olsun istiyorsanız manevi değeri de yüksek olan bir önerimiz var: Bir anı hediye etmek. Çerçeve ve fotoğraf kalıcı bir seçenek olabilir. Çerçeveye ilk ultrason fotoğrafını veya bebeğiyle ilk fotoğrafını koyarsanız taze baba için bu unutulmaz bir hediye olabilir.

 

Babalar Gününde Ne Alınır?

Babalar Günü için ne hediye alacağınızı bilmediğinizde mutlaka bir yol haritasından faydalanabilirsiniz. Şüphesiz babanızın zevkini ve beğenisini en iyi siz bilirsiniz ama yol gösterecek fikirlerin işinizi kolaylaştıracağına eminiz. Öncelikle klasik ve risksiz bir öneriden başlayalım: parfüm.Parfüm hediye almak klasik olsa da babanız için güzel bir tercih olabilir. Her zaman kullandığı bir koku seçebileceğiniz gibi yeni ve farklı bir koku seçerek onu şaşırtabilirsiniz. Kokular bazı anıları hatırlamanın ve hatırlatmanın en güzel yoludur. Hayatımız boyunca karşılaştığımız tüm kokuları yaşadığımız olaylarla belleğimize kaydederiz. O anıları hatırladığımızda o anki kokuyu da anımsarız. Bunun için parfüm düşündüğünüzden daha kıymetli bir hediye olabilir.

Yine klasik bir seçimden ilerleyecek olursak tıraş seti güzel bir fikir olabilir. Hatta bu noktada şöyle bir şıklık yapabilirsiniz; tıraş setini nostaljik bir parça tercih edebilirsiniz. Erkeklerin kişisel bakımının olmazsa olmazı tıraş ürünleri son zamanlarda yerini tek kullanımlık, pratik malzemelere bıraksa da nostaljik ürünler her zaman işe yarar ve kullanışlı bir tercihtir. Ayrıca kişiselleştirilebilir seçenekler ile babanıza özel seçimler yapabilirsiniz. Eğer babanız teknolojiyi seven bir erkekse ve bakımını tıraş makinesi gibi elektronik ürünlerle yapıyorsa bu ona tıraşla ilgili hediye alamayacağınız anlamına gelmez. Makinesini yenileyebileceğiniz gibi yanında tıraş köpüğü, fırça, bakım losyonunu, nemlendirici krem gibi seçimler yapabilirsiniz. Babanız sakallarını sık sık kesmiyor, uzatmayı tercih ediyorsa ona bu konuda hediye alamayacağınızı düşünmüyorsunuz değil mi? Sakallarını kısaltmasını sağlayacak bir sakal makası, sakallarının sağlıklı olması için bakım yağları alabilirsiniz. Babalar Günü’nde ona kişisel bakımına yardımcı olacak bir hediye almanız sadece sizin için ne kadar kıymetli olduğunu değil kendi kendinin de ne kadar önemli olduğunu hatırlatmanız için bir fırsat olabilir. Sizi bugüne kadar özenle büyüten, emek veren babanızın kendisine de size baktığı kadar özenli olması gerektiğini alacağınız hediye ile hatırlatmalısınız.

 

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *