background image
Alışveriş Sepetim
Sıralama:
55 ürün
filtreler
1 2
 

Takma Tırnak Nedir?

Havalı tırnaklara sahip olmak her zaman etkileyici bir görünüm sunar. Eğer tırnaklarınız çok çabuk kırılıyorsa, tırnak yediğiniz için uzatamıyorsanız ya da tırnak yatağınız bozuksa tırnaklarınızı havalı ve sağlıklı göstermek için takma tırnak kullanabilirsiniz. Hem günlük hayatınızda hem de özel günlerinizde kullanabilirsiniz. Takma tırnaklarla kısa sürede etkileyici ve bakımlı tırnaklara kavuşabilirsiniz.
Takma tırnaklar yapay bir uygulama olsa da doğru bir şekilde uygulandığında doğal bir görünüm sağlanabilir. Tırnak yeme problemleri, kırılgan tırnak yapısı ve tırnak yatağı bozuk olan kadınların tercihi olan takma tırnaklar, tırnaklarınızı güzel göstermenin kolay yoludur.

 

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Takma tırnakları doğru uygulama ile takarsanız harika bir sonuç elde edebilirsiniz. Doğru uygulama yapabilmeniz için takip etmeniz gereken adımları sizin için listeledik.

İlk adım: Tırnaklarınızı takma tırnak uygulamasına hazırlamalısınız. Eğer varsa ilk olarak ojenizi çıkartmalısınız. Sonrasında tırnaklarınız uzunsa kısaltmalı ve törpülemelisiniz. Tırnakları takmadan önce ellerinizi ılık suda bekletmek de bir diğer önemli detay. Ilık suda ellerinizi bekletmek tırnak etlerinizi yumuşatarak takmanızı tırnaklarınızın daha özenli görünmesini sağlar. Minik bir çubuk yardımı ya da manikür setlerinde de yer alan tırnak eti itme aparatı ile tırnak diplerinizi geriye iterek tırnaklarınızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak manikür yapıyorsanız mutlaka tırnakları takmadan önce manikür yapmalısınız. Tırnaklarınızı taktıktan sonra manikür yapmak zor olacaktır.

İkinci adım: Ellerinizi hazırladığınıza göre sıra takma tırnaklarınızı hazırlamakta. Takma tırnak modelleri arasından kendi tırnak boyutunuza uyumlu modelde satın almalısınız. Kestiğiniz ve törpülediğiniz takma tırnaklarınız ellerinizle uyum içeresinde olur ve doğal bir görünüm verir. Takma tırnakları yapıştırdıktan sonra şekillendirmek oldukça zordur. O yüzden bu işlemi yapıştırma öncesinde yapmanız gerekir. Takma tırnaklarınız hazırsa şimdi yarıştırma işlemine geçebilirsiniz.

Üçüncü adım: Bu kısımda dikkatli olmalısınız. Takma tırnak yapıştırıcısı bir damla kendi tırnağınıza bir damla takma tırnağının içine sürülür. Sonrasında takma tırnağı hava almayacak şekilde tırnağınızın üzerine yerleştirmelisiniz. Takma tırnak, tırnak etine birleşik olmalı ve yamuk olmamalı. Yapıştırıcılar hızlı kuruduğu için sonrasında düzeltme yapmakta zorlanabilirsiniz. Elinizi çabuk tutmakta fayda var.

Dördüncü adım: Sıra geldi en eğlenceli kısma: Tırnaklarınızı renklendirmek! Bakımlı tırnaklara uygulayacağınız oje daha havalı görünecek ve çok yakışacaktır. Dilerseniz takma tırnaklarınıza nail art ile tasarımlar yapabilir ve tırnaklarınızı birer sanat eserine çevirebilirsiniz. Bu uygulamayı ikinci adımda takma tırnakları kendi tırnaklarınıza uygun şekilde boyutlandırdıktan sonra da yapabilirsiniz.

 

 

 

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnakları doğru takma adımlarını izleyerek başarılı bir şekilde taktınız. Muhteşem gözüken tırnaklarınızı kullandınız ve artık çıkmaya başladı ya da siz tırnaklarınız uzadığı için çıkarmak istiyorsunuz. Çıkarma işlemini gerçekleştirirken de bazı adımlara dikkat etmek işinizi kolaylaştırır. Takma tırnaklarınızı çıkarmak için ellerinizi ılık su içinde bekletmelisiniz. İsterseniz bu suyun içerisine birkaç damla aseton da ekleyebilirsiniz. Asetonun da desteğiyle kolayca tırnaklarınızdan ayrılır. Bu iş için özel olarak üretilen yapışkan asetonla temas ettikten sonra çözünür. Takma tırnaklar tırnağınızdan çıktıktan sonra bakım yapmanız şart. Tırnaklarınıza uyguladığınız yapıştırıcı tırnaklarınızın kurumasına neden olur. Tırnaklara dayanıklılık veren bir oje kullanarak bakım yapabilirsiniz.

 

 

 

Takma Tırnak Çeşitleri Nelerdir?

Takma tırnaklar en sevilen güzellik ürünlerinden biridir. Kadınlar tarafından çok sevildiği için her kullanıma hitap edebilecek farklı takma tırnak çeşitleri bulunur. Tırnaklarınızın boyutuna, tarzınıza göre tercih edebileceğiniz gibi yapıştırma seçeneklerine göre farklılaşan çeşitleri arasından tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Kendinden yapışkanlı takma tırnak en sevilen takma tırnak çeşitlerinden biridir. Yapıştırıcı kullanmanın zorluğunu ortadan kaldırarak takma tırnağın içerisinde yer alan jel yapıdaki yapıştırıcı ile kolayca uygulanır. Farklı içerik ve uygulama stillerine sahip ürünleri kullanarak etkileyici tırnaklara kavuşabilirsiniz. Renk ve desen çeşitliliği ile oje sürme işlemine gerek kalmayacak, direkt kullanabileceğiniz farklı modellerde ürünler satın alabilirsiniz. El ve ayak tırnakları için farklı boyutlarda üretilen takma tırnak çeşitleri tırnak makası ve törpü ile istenilen uzunluğa getirilebilir.

 

 

 

Takma Tırnak Çıkartıldıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Takma tırnağı çıkardıktan sonra mutlaka tırnaklarınıza bakım yapmalısınız. Tırnak yapıştırıcıları tırnağınızı kuruttuğu için bakım yaparak tırnaklarınızın sağlığını korumalısınız. Takma tırnakları çıkardıktan sonra tırnaklarınızda kalan yapıştırıcıları çıkarırken aseton kullanabilirsiniz. Ardından ellerinizi su sabunla iyice yıkamalısınız. Zeytinyağı, badem yağı ya da yoğun nemlendirici özellikli kremlerle ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirmelisiniz. Tırnak yapıştırıcısını tırnaktan çıkarmak ellerin kurumasına neden olacağı için nemlendirme işlemi önemlidir. Tekrar takma tırnak uygulaması yapmak için de mutlaka birkaç gün ara vermeli ve tırnaklarınızı dinlendirmelisiniz.

 

 

 

Takma Tırnak Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Takma tırnak yapıştırıcısı çok güçlü ve hızlı kuruyan bir yapıdadır. Bu sayede doğal tırnaklarınıza sıkı bir şekilde yapışır. Su geçirmez özellikte olan bu yapıştırıcılar sayesinde takma tırnaklarınız uzun süre tırnaklarınızda kalır. Yapıştırıcının çözünmesi için tırnaklarınızı bekleteceğiniz ılık suya mutlaka aseton eklemelisiniz. Aseton sayesinde yapıştırıcı çözünür ve takma tırnaklar kolayca çıkar. Takma tırnakların kendinden yapışkanlı olan seçeneği mevcuttur. Bu seçeneklerdeki ürünler tırnaktan çıkarıldığında yapışmasını sağlayan jeli tırnaktan çıkarmak yapışkanı çıkarmak kadar zor değildir.

 

 

 

Takma Tırnak Ne Kadar Süre Dayanır?

Takma tırnakla ilgili en çok merak edilen sorulardan biri takma tırnakların kullanım süresidir. Takma tırnaklar doğal tırnağınıza yapıştığı için tırnağınızla beraber tırnak ucunuza doğru uzar. Bu nedenle kulanım ömrü tırnak uzama hızına bağlı olsa da ortalama 1 haftayla 10 gün arasındadır. Dikkatli kullandığınızda kullanım sürenizi uzatabilirsiniz.

 

 

 

Takma Tırnak Banyo Yapınca Çıkar Mı?

Takma tırnağınızı doğal tırnağınıza uygun seçtiğinizde ve doğru uygulama ile yapıştırdığınızda banyo yaparken tırnaklarınız çıkmaz. Doğru yapıştırılmamış ve uygun olmayan takma tırnaklar tırnağınızla uyum sağlayamadığı için çıkabilir. Doğru yapıştırılmış ve tırnaklarınıza uygun bir ürün kullandığınızda ise yapışkan suya dayanıklı bir yapıda olduğu için takma tırnaklarınız etkilenmeyecektir.

 

 

 

Takma Tırnak Tekrar Kullanılır Mı?

Takma tırnaklar tek kullanımlık olarak üretildiği için tekrar kullanılamaz. Takma tırnaklar genellikle tek kullanımlıktır. Takma tırnakların tekrar kullanılması hijyenik olarak da uygun değildir. Tırnaklara uyguladığınız yapıştırıcı takma tırnak içlerinde kalarak her kullanımdan sonra kalınlaşır. Bu nedenle tekrar uygulama esnasında takma tırnağın tırnağınıza tam olarak oturmamasına neden olur. Bu da hem çabuk çıkan, kullanışsız olan takma tırnak uygulamasına neden olur, tırnaklarınız yapay görünür.

 

 

 

Takma Tırnak Fiyatları

Takma tırnağın tırnaklarınıza zarar vermemesi için kullandığınız ürünün içeriğine ve kalitesine dikkat etmelisiniz. Kısa, uzun, desenli, desensiz, renkli, ojesiz gibi birbirinden farklı özelliklerde ürünler arasından kendi tarzınızı yansıtabileceğiniz bir ürün tercih edebilirsiniz. Tarzınıza ve bütçenize göre ürünler, en uygun takma tırnak fiyatları için mutlaka kampanyalarımızı takip etmelisiniz.
Essence French Manicure takma tırnak her tarza uyum sağlayabilecek ürünlerden biri. Renklendirmeye uygun yapısı ve tek çıkar özelliği ile kullanımı oldukça kolay. Essence takma tırnağın içinde yer alan jel sayesinde hızlıca uygulama imkânı sunar. Takma tırnağı yerleştirin ve bastırın, işte uygulamak bu kadar kolay. Takma tırnak markaları arasından kendi kullanımınıza uygun ürünü bulabilir ve ihtiyacınız olan her şeyi Watsons’ta bulabilirsiniz.

 

 

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *
Bir kod girin. *
Üye ol butonuna tıkladığında kayıt sözleşmesini kabul etmiş olacaksın.