background image
Alışveriş Sepetim
 

Aseton Çeşitleri

Tırnaklarınızı bakımlı ve güzel göstermek için kullanılan ojeler farklı renk seçenekleriyle tarzınızı yansıtmanıza olanak sağlar. Ojeleriniz deforme olduğunda, tırnaklarınızdan çıkmaya ve soyulmaya başladığında ise tam tersi kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bu nedenle ojelerinizi temizlemeniz gerekir. Temizlemek için kullanacağınız aseton tırnaklarınızdan ojeyi çıkarmaya yarayan, içeriğinde propanon ya da dimetil keton olan çözündürücü özellikli bir sıvıdır. Asetonu pamuğa dökerek kullanabilirsiniz. Asetonların çözücü özelliğinin tırnaklara zarar verdiği düşünülse de kullandığınız asetonun bu konuda içeriği oldukça önemlidir. Tırnaklarınıza zarar vermeden ojelerinizi temizlemek için mutlaka içeriğine ve markasına dikkat ederek oje temizleyici seçimi yapmalısınız.

 

Sıvı Aseton

En çok bilinen ve kullanılan aseton çeşididir. Asetonu bir parça pamuk üzerine dökerek direkt tırnağınızın üzerindeki ojeye uygulayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken tırnak yüzeyine hafif bir silme işlemi yapmanız gerekir. Sıvı aseton aynı zamanda boya, mürekkep gibi maddelerin de çıkarılmasında kullanılabilir. İyi bir çözücü olduğu için zor çıkan bu lekeleri herhangi bir baskı uygulamaya dahi gerek olmadan çıkaracaktır. Mürekkep, boya gibi lekeler ojeye göre daha büyük alanlar olabileceği için işlemlerde pamuk yerine peçete, bez gibi ürünlerle de aseton uygulanabilir.

 

 

 

Mendil Aseton

Asetonu uygularken bir pamuk, peçete, bez gibi bir ürün yardımı gerektiği için bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik mendil asetonlar üretilmiştir. Mendil aseton ojelerinizi pamuğa ihtiyaç duymadan, istediğiniz yerde rahatça çıkarmanızı sağlar. Aseton içermeyen, kalıcı oje için kullanılabilen çeşitlerinin de olması geniş ürün yelpazesinden kendinize uygun seçeneği bulmanıza olanak sağlar Tek tek paketlenmiş, küçük boyutu sayesinde kolay taşınabilir. Bir adet mendil 10 parmağınızın temizlemenizi sağlar.

 

 

 

Aseton Nasıl Kullanılır?

Asetonun en klasik kullanımı bir pamuk yardımıyla uygulanmasıdır. Pamuğa dökülen aseton tırnaklardan silme hareketi ile ojeyi kolayca çıkarır. Aseton çok sevilen ve kullanılan bir ürün olduğu için piyasada çok çeşitli seçenekleri vardır. Sıvı aseton, asetonsuz aseton, süngerli aseton, mendil aseton gibi seçenekleri kullanım tarzınıza göre bir seçim yapmanızı kolaylaştırır. Koyu renkler, simli ojeler tırnaktan zor çıkar. Bu nedenle bu ojeler için özel olarak üretien aseton çeşitleri de vardır. Önemli olan sizin ihtiyacınıza göre bir tercih yapmanız. Doğru asetonu bulduktan sonra kolayca tırnaklarınızı temizleyebileceksiniz.

 

 

 

Aseton Tırnaklara Zarar Verir mi?

Aseton kimyasal bir sıvı olduğu için dikkatli kullanmak gerekir. Dikkatli kullanılmadığında sağlık problemlerine sebep olabilecek kazalar yaşanabilir. Bu nedenle asetonu bilinçli kullanmakta fayda var. Asetonun yanıcı bir ürün olduğu için saklanması konusunda da dikkatli olunmalıdır. Kimyasal bir ürün olması nedeniyle aseton kokusu bazı hastalıkları tetikleyebilir. Astım ve benzeri solunum rahatsızlıkları olan kişiler aseton kullanırken asetonsuz aseton ya da kokusuz aseton gibi seçenekleri değerlendirmelidir.
Asetonuns sahip olduğu kimyasal içerik nedeniyle bazı insanlar tırnaklara zarar verir korkusuyla kullanmaktan kaçınabilir. Oysa oje ve oje çıkarıcı içeriği tırnak yapısına uygun şekilde üretilmektedir. Dikkatli kullanıldığında aseton tırnaklara zarar vermez. Hatta gelişen teknoloji sayesinde kozmetik ürünlerin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesiyle asetonlar besleyici özelliklerle üretilmektedir. Tırnaklarınıza bakım yapan asetonlar güzel kokulu olmalarıyla da harika bir seçenek.

 

 

 

Aseton Olmadan Oje Nasıl Çıkar?

Asetona ulaşamadığınız ve ojenizi çıkarmak istediğinizde doğal ürünlerle de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Diş macunu, sprey deodorant, kabartma tozu, dezenfektan, sirke ve limon kullanmak da yine ojenizi çıkarabileceğiniz malzemelerdir. Ojenizi çıkarmak için uygulayabileceğiniz en basit yöntem ılık suda beklettiğiniz tırnaklarınızı sabunlu pamukla ovalamaktır. Bu yöntem doğal ve zararsız olsa da uzun zaman alacağı için tercih edilmez. Hatta aseton dışındaki bütün seçenekler uzun ve zahmetli olduğu için tercih edilmemektedir. Aseton dakikalar içinde bütün tırnaklarınızı temizlemenize olanak sağlar. Asetonsuz oje çıkarmak için başka yöntemler olsa da hiçbiri aseton kadar pratik değildir.

 

 

 

Asetonsuz Oje Çıkarıcı Nedir?

Asetonsuz oje çıkarıcı aseton gibi kimyasal bir ürün olsa da metill etil keton içerdiği için yapısal olarak farklılaşır. Aseton kadar keskin olmayan kokusu nedeniyle asetonun kokusundan rahatsız olanlar tarafından da tercih edilir. Asetonun içerisindeki kimyasallar nedeniyle tırnaklarına zarar verebileceğini düşünenler ancak saatler süren doğal yöntemleri kullanmak istemeyenler için daha masum bir kimyasal üründür. Doğal oje çıkarma yöntemlerine göre aseton gibi çok hızlı bir şekilde ojeyi çıkarır.

 

 

 

Aseton Kalıcı Ojeyi Çıkartır Mı?

Kalıcı oje normal ojeden farklı bir formüle sahiptir. Kolay deforme olmayan, soyulmayan, uzun süre kullanılabilen bir uygulamadır. Kalıcı oje uygulandıktan sonra kalıcı oje kurutucu olarak bilinen UV lambada bekletilerek kurutulur. Bu işlem sonrası kalıcı oje tırnakta diğer ojelere göre daha uzun süre bozulmadan kalır. Sadece uygulanması değil çıkarılması da normal ojeden farklıdır. Kalıcı oje asetonla silinerek çıkarılamaz. Kalıcı oje çıkarılırken özel bir teknik gerekir. Bir profesyonel tarafından yapılabileceği gibi evde de çıkarma işlemini adım adım uygulayarak kalıcı ojeyi çıkarabilirsiniz. Bunun için de yine asetona ihtiyacınız olacak ancak direkt asetonla kalıcı ojeyi çıkaramazsınız. Önce tırnaklarınızın üzerindeki kalıcı ojeyi törpü yardımı ile inceltin. Ardından parça parça ayırdığınız pamukları asetona batırıp tırnaklarınızın üzerine koyun. Alüminyum folyolar ile tırnaklarınızı kaplayın. Ardından 10 dakika kadar bekletip masaj yapar gibi asetonlu pamukla tırnaklarınızı silin. Bu işlem sonrası tekrar uygulama yapmadan önce mutlaka tırnaklarınıza bakım yapmalısınız. Uzun süre ojeli ve havasız kalan tırnaklarınız sararır ve sağlığını kaybeder. Sağlıklı tırnaklara sahip olmak için tırnaklarınızın ihtiyacı olan özeni göstermeyi ihmal etmemelisiniz.

 

 

 

Aseton Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oje sürmek tırnakları bakımlı ve sağlıklı gösterir. Bu nedenle oje seçerken kıyafetleriniz ve tarzınızla uyumlu seçimler yapmalısınız. Oje çıkarıcıda kullanırken de bu özeni göstermek oldukça önemli. Sık sık kullanacağınız oje çıkarıcı ürünün tırnaklarınıza zarar vermeyeceğinden emin olmalısınız. Asetonun içeriğindeki maddelere karşı hassasiyetiniz olup olmadığını ürünü deneyerek görmeli eğer bilinen bir alerjik hassasiyetiniz varsa asetonsuz oje çıkarıcılar arasından seçim yapmalısınız. Oje temizleyici ürünlerin yapısal özellikleri farklı olduğu gibi kullanım yöntemleri de farklıdır. Sıvı aseton pamuğun üzerine dökülerek kullanıldığı gibi süngerli aseton parmaklarınızı süngerin içine sokup döndürülerek kullanılır. Mendil aseton her yere kolayca taşınması ve uygulanması ile başka bir deneyim sunar.

 

 

 

Aseton Fiyatları

Oje temizleme ürünleri arasından içeriği size en uygun olan seçimi yapabilmek için Watsons’ın geniş ürün yelpazesine mutlaka göz atmalısınız. Güçsüzleşen, yıpranan tırnaklar için özel olarak üretilen çeşitlerden faydalanmak özellikle tırnaklarınıza bakım sağlamasıyla oldukça önemli. Tırnaklarınızın sağlıklı görünmesi haftada iki kez tırnaklarınıza ihtiyacı olan bakımı sunmalısınız. Kesmek, törpülemek, ölü derilerden arındırmak tırnaklarınızı güçlendirir. Sağlıklı tırnaklara sürülen oje çok daha etkileyici görünecektir.
Aseton markaları aseton, mendil aseton, süngerli aseton, asetonsuz aseton gibi farklı kullanım seçeneklerine uygun ürünler üretirler. Bunun yanında oje içeriğine, rengine göre de özel ürün çeşitleri bulmak mümkün. Watsons koyu renkler için özel olarak üretilen asetonuyla siyah, bordo, kırmızı gibi renklerin tırnak üzerinde iz bırakmadan kolayca çıkmasını sağlar. Ojeler, asetonlar, pamuklar ve ihtiyacınız olan bütün kozmetik ürünler farklı fiyat seçenekleri ve çeşitleriyle Watsons’ta sizleri bekliyor. Kaliteli, uygun ürünleri bulabilmek, aseton fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için Watsons.com’u ya da mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *