background image
Alışveriş Sepetim
Makyaj Aksesuarları
 

Makyaj Aksesuarları


Makyaj yaparken kullanacağınız ürünler, ortaya çıkan görüntüyü etkileyen en önemli faktörlerden sayılabilir. Fakat bu ürünleri uygulayacağınız makyaj aksesuarları da en az makyaj malzemeleri kadar önemli. Makyajın gizli kahramanları olan bu aksesuarlar, daha belirgin bir göz için, daha dolgun dudaklar ya da pürüzsüz bir ten makyajı için oldukça önemlidir. Ayrıca sadece makyaj yaparken değil, makyajınızı temizlerken de kullanacağınız bu yardımcılar çok işinize yarayacak malzemelerdir. Ayna önünde geçirdiğiniz zamanlarda size yardımcı olan bu makyaj aksesuarlarını geniş ürün yelpazesiyle Watsons'ta bulabilirsiniz.


Makyajın Gizli Kahramanları


Makyaja başladığınız andan itibaren mutlaka çeşitli makyaj aksesuarları kullanırsınız. Makyaj aksesuarları iyi bir makyajın ana kahramanı olmasa da, uygulama kolaylığı sunmaları sayesinde mükemmel görünümün en büyük yardımcılarıdır. Makyaj yaparken sıklıkla kullandığınız fırçalar ve süngerlerin yanında kaş şekillendirmede kullanılan cımbızlar, kaş usturaları, farklı renklerde tarzınızı yansıtan makyaj çantaları ya da makyaj temizlemek için kullandığınız temizleme pedleri ve fırçaları da makyaj aksesuarlarının vazgeçilmez parçalarından.


Pürüzsüz Ten Makyajının Sırrı Fırça ve Süngerler


Pürüzsüz bir ten makyajı uygulamasında, profesyonel makyaj sanatçılarının da sıklıkla kullandığı, çok çeşitli şekillerde bulunabilen ve her birinin ayrı bir işlevi olan fırçalardan yararlanabilirsiniz. Yüzünüzü daha genç ve dinamik gösteren fondöten ve kapatıcı ürünlerini uygun fırçalarla uyguladığınızda dalgalanma ya da topaklanma problemleri yaşamaz, daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz. Özellikle pudra gibi uygulaması zor malzemelerde büyük pudra fırçaları çok kullanışlı olacaktır. Yüzünüzün her alanı için farklı uçlara ve yumuşaklığa sahip olan bu fırçalar, bölgesel uygulamayı kolaylaştırır. Göz makyajı yaparken uygulanan alanın küçüklüğü nedeniyle küçük uçlu ve açılı fırçalardan ya da sünger uçlu aplikatörlerden yararlanabilirsiniz. Makyaj yaparken en çok kullanılan aksesuarlardan biri olan allık fırçaları da hafif ve dengeli bir dağılım için gereklidir.


Aksesuar Seçerken Dikkat


Makyaj aksesuarı satın alırken karşınıza çıkan seçenekler kafanızı karıştırmasın. Sadece makyaj değil, güzellik ve bakım için kullanılabilecek birçok aksesuar içinden ihtiyacınız olanları alırken birkaç noktaya dikkat ederek hem avantajlı hem de kullanışlı ürünlere sahip olmanız mümkün. Eğer fırça ya da makyaj süngeri alacaksanız, hangi ürünü ne sıklıkla kullandığınızı belirleyin. Likit fondöten kullananlar için makyaj süngerleri güzel sonuçlar verecektir. Pudra kullanıyorsanız, büyük bir pudra fırçası edinmenizde yarar var. Kontür makyaj uygulaması seviyorsanız, keskin hatları dağıtacak yumuşak uçlu bir fırça ya da aydınlatıcı kullanmayı seviyorsanız, yelpaze uçlu bir fırça işinize yarayacaktır. Ayrıca rimel kullanmadan önce kirpiklerinizi daha kıvrık ve yoğun göstermek için bir kirpik kıvırma aparatından yardım alabilirsiniz. Cildinize temas eden bu parçaların mutlaka düzenli temizliğini yapmalısınız. Temizlenmeyen makyaj aksesuarları zamanla bakteri oluşmasına neden olabilir. Hatta bu temizlik için satılan temizleme ürünleri ve aparatları da makyaj aksesuarları arasında sayılabilir. Makyaj aksesuarı seçiminde kullanışlı ve avantajlı ürünler arıyorsanız, birçok seçeneği Watsons'ta bulabilirsiniz.