background image
Alışveriş Sepetim
El ve Vücut Bakım
 

 

El ve Vücut Bakımı

 

El ve vücut bakım ürünleri, cildinizde sağlıklı ve canlı görünüm yakalamanıza yardımcı olur. Cilt üzerinde zamanın oluşturduğu olumsuz etkileri engellemeyi amaçlayan ürünler, oldukça geniş bir yelpazede sunulur. Her evde ya da çantada kendine yer bulan el kremlerinden vücut losyonlarına kadar tüm ürünler, bakımlı görünüme sahip olmak isteyen kullanıcılar tarafından düzenli olarak uygulanır. El ve vücut bakım ürünlerinde adını duyurmuş Nivea, Sebamed, Bepanthol, Ziaja ve diğer tüm markaların, farklı cilt tiplerine uygun olarak geliştirdiği ürünleri Watsons'ta bulabilirsiniz.

 

El Bakımında Kullanılan Ürünler ve Faydaları

El bakımı denince akla ilk olarak kremler gelir. El kremleri, günlük yaşantıda en çok kullanılan ve yıpranan uzuvlarınızın daha sağlıklı ve bakımlı olmasını sağlar. Kullanım alanı ve cilt tipine göre birçok çeşidi vardır. El bakım ürünleri içerisinde tırnak bakımı ağırlıklı kremler de bulunur. Bu kremler, tırnağı besleyerek yıpranma ve kırılma gibi durumların önüne geçer. Örneğin; Neutrogena el ve tırnak bakım kremleri nemlendirme ihtiyacının karşılanmasını ve özellikle sonbahar, kış aylarında çatlayan ellerin eski hoş görünümüne kavuşmasına imkan tanır.

 

Vücut Bakımının Önemi

 

Vücut bakımı en az el ve yüz bakımı kadar önemlidir. Bakımı rutin şekilde sağlamak; şeklinin bozulmaması ve geçen yıllara karşı sağlıklı bir şekilde direnebilmesi için büyük önem taşır. İhmal edilmesi ciltte kaşıntı, döküntü, sivilce ve daha birçok soruna sebebiyet verir. Ürünler doğru ve düzenli kullanıldığında vücut güzel bir görünüme kavuşur ve rahatlar. Cilt tipine ve ihtiyaç duyulan özelliklere göre kullanılan bakım malzemeleri çok çeşitlidir. Le Petit Marseillias markalı tüm ürünler vücudun gerek duyduğu nemin ve bakımın karşılanmasını sağlar.

 

El ve Vücut Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

 

El ve vücut bakımı, sağlıklı yaş alma açısından herkesin uygulaması gereken bakımlardır. Bu bakımları yaparken doğru ve etkili kullanım için göz önünde bulundurulması önem taşıyan birkaç öneri bulunur. Bakım ürünleri seçiminde ilk olarak neye ihtiyaç duyduğunuzu ve ne istediğinizi iyi bilmelisiniz. Örneğin; yağlı bir cilde sahipseniz yüksek nemlendiricili ve yağlı bakım ürünleri yerine az yağ oranı içeren nemlendirici seçimi doğru olur. Bunun için Vaseline markalı nemlendirici jelleri kullanabilirsiniz. Ayrıca ürünleri cildinize uygularken masaj yaparak uygulamanız daha etkili olmasını sağlar. Banyodan sonra vücut bakımınızı mutlaka yapmalı ve özellikle vücut losyonu kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bakımın temel taşını oluşturan el ve vücut bakım ürünlerini Watsons'ta bulabilirsiniz.