background image
Alışveriş Sepetim
Sıralama:
0 ürün
filtreler
 

Bronzer


Görünümünüzü değiştirmek, farklı bir havaya bürünmek için farklı tarzlarda makyaj uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Yüz şeklinizi geliştirmek, cildinizi parlatmak için kullanacağınız en önemli malzemeler bronzer,  aydınlatıcı ve allık çeşitleridir. Yazın oluşan bronzluğunuzu korumanın ve kışın ortasında hafif bronz bir cilde kavuşmanın yolu, doğru bronzer kullanmaktan geçer. Her bütçeye ve cilde uygun mat, parlak, likit ya da toz şeklinde bronzer çeşitleri Watsons'ta sizleri bekliyor.


Bronzer Nedir?


Son dönemlerde sıklıkla kullanılan bronzer, ciltte sıcak bir görünüm oluşturmak için tercih edilen kozmetik ürünüdür. Yüzde doğru bölgelere uygulandığında hatları belirginleştiren bronzer, yüzün boyutlanmasını ve soluk cildin de aydınlanmasını sağlar. Cildinizin rengine göre, daha koyu renkte likit ya da toz pudra yapıdaki ürünlerden uygun olanı seçebilirsiniz. Farklı markalara ait bronzer çeşitleri bulunmaktadır. Rimmel London bronzer ile cildinizde güneşin yarattığı bronzluğu rahatlıkla görebilirsiniz. L'Oréal bronzer, cildinize mat bir görünüm kazandırarak sizi makyaj malzemelerinin oluşturduğu yağlı ve parlak etkiden kurtarır. Ayrıca markanın likit aydınlatıcı ürünleri de yüzünüze derinlik katarak kusursuz bir görünüm yaratır. NYC bronzer yağsız formülü ve mineralli içeriği ile doğal bir bronzluğa ulaşmanızı sağlar. Maybelline bronzer ürününün kakao yağı ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde ciltte yumuşak bir kontür uygulaması oluşturabilirsiniz.


Bronzer Nasıl Uygulanır?


Bronzer kullanmadan önce, yüzünüzde yapmak istediğiniz değişikliğe karar vermelisiniz. Yüz hatlarınızı belirginleştirmek yani kontür amacıyla kullanmak istiyorsanız, küçük yuvarlak ve yumuşak bir fırça tercih etmelisiniz. Cildinizin yüksek yerlerine yani ışığın vurduğu bölgelere bronzer fırçası ile uygulanması gereken ürün toz ise, fırçanın üzerindeki fazla kısım üflenerek kullanılmalıdır. En doğal görünümü elde etmek için yuvarlak hareketler ile alın bölgesine, elmacık kemiklerinin üzerine ve çene çizgisine ürünü uygulayabilirsiniz. Boynunuza ve yüzünüze iyi bir şekilde dağıtarak istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Yanaklardan yukarı doğru sürerek makyajınızı doğal bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Bronzer ve Allık Arasındaki Fark Nedir?


Bronzlaştırıcı, güneşin yarattığı doğal bronzluğu taklit etmek için kullanılır. Genellikle günlük makyaj trendlerinde sıklıkla kullanılan bronzer çeşitleri cilde renk ve ışıltı katar. NYX bronzer 5 farklı renk çeşidi ile cildinize uygun ürünü seçmeniz için geniş bir yelpaze sunar. Güneşin cildinizde yarattığı tatlı rengi koruyan ürün, pudra yapısı ile kolaylıkla sürülür. Bronzer cilde renk verirken allık ise yüzde doğal bir kızarıklık görüntüsü oluşturur. Yüzün derinliğini değiştirerek dikkati elmacık kemiklerine çeker. Pembe, kırmızı, şeftali ve kahverengi tonları ile ten renginize ya da mevsime göre farklı uygulamalar yapabilirsiniz. Işıltılı ve mat çeşitleri ile allıklar, yüzünüze renk katarak havanızı değiştirir.


Bronzer Ne Zaman Kullanılır?


Bronzer; BB ya da CC krem, fondöten, kapatıcı, pudra ve aydınlatıcıdan sonra kullanılarak makyajın kusursuz bir şekilde görünmesini sağlar. Mevsim fark etmeksizin kullanılan bronzer, kış aylarında daha sık tercih edilir. Güneşin ışıltısını kışın da taşımanız için bütçenize ve cildinize uygun ürünü seçmelisiniz. Essence bronzer, doğallığı korurken matlaştırıcı etkisi ile de oldukça dikkat çeker. Ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken kriterler cildinizin ihtiyacı ve bütçenizdir. Ancak doğru ürün seçimi ile ürünün performansını hissedebilirsiniz. Bronzer fiyatları marka ve ürün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Cildiniz için en ideal bronzer'ı Watsons'tan hemen satın alın ve kışın da bronz tenli olmanın keyfini çıkarın!