background image
Alışveriş Sepetim
Sıralama:
0 ürün
filtreler
1
 

Bronzer Nedir?

Yüzyıllardır makyaj konusunda değişmeyen bir şey varsa o da devamlı yeni ürünlerin ortaya çıkmasıdır. Her dönemin trendine göre ortaya çıkan bu ürünler kendi zamanlarının popüleri olduğu gibi geçmişten günümüze gelerek bugünün stiline de uyum sağlarlar. Son dönemin gözdesi olan bronzer uygulaması, kullananların özellikle yaz aylarında vazgeçemediği oldukça havalı bir ürün olarak akıllara o soruyu getiriyor; bronzer nedir? Bronzer ciltte bronzlaşmış bir hava yaratmak için kullanılan, kahverengi ve altın renklerinde kozmetik bir üründür.
Özellikle ten makyaj trendinde son dokunuş olarak gönüllere taht kuran bronzer çeşitleri uygulama alanını oldukça genişletti. Bronzerı kontür işleminde kullanmak oldukça revaçta. Bu kadar havalı bir ürünün her cilt tipine göre bir çeşidinin olmasıysa kaçınılmaz. Cilt tonunuza göre seçebileceğiniz mat, ışıltılı ve şeffaf olmak üzere üç bitişli olan bronzer formüllerine göre de çeşitleniyor:

 

  • Toz Bronzer

 

Klasik bir çeşitle başlayacak olursak toz bronzerlardan bahsetmemiz gerekir. Toz pudra yapıda olan bu ürün çeşidi tüm cilt tipleriyle gösterdiği uyum sayesinde geniş bir kitle tarafından tercih ediliyor. Yüzünüzde doğru bölgelere uyguladığınızda hatları belirginleştirirken cilde verdiği sıcaklık ile ismi gibi bronz bir ışıltı katar. Fırça yardımıyla uygulanan toz bronzer bu uygulama için geliştirilen özel fırçalarla uygulanırsa daha profesyonel bir sonuç alınır.

 

  • Likit Bronzer

Yağlı ve karma ciltlerin bronzer kullanamayacağını düşünmüyorsunuz değil mi? Likit bronzer bu ciltler için yaratılmış harika bir kurtarıcı. Likit bronzer akışkan ve yoğun pigmentli yapısı sayesinde ciltle bütünleşir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise cilde kontrollü uygulanması gerektiği. Özellikle az miktarda ürün yavaş tampon hareketlerle uygulanırsa doğal bir görünüm sağlanır.

 

  • Stick Bronzer

Pratik makyaj sevenlerin vazgeçilmezi olan stick ürünler kullanım kolaylığı ile makyaj çantalarının başkahramanı. Bu ürünlerden biri olan stick bronzer kremsi yapısı ile ciltle muhteşem bir uyum sağlıyor. Makyajın ışıltısı olan bronzer, yaz aylarında bronz görünümü desteklediği için sıkça kullanılır. Sürekli makyaj tazeleme gerektiren yaz mevsiminde stick bronzerı kompakt yapısı sayesinde kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca kontur yaparken de kullanabilir, krem bronzer ile yüzünüzü hızlıca boyutlandırabilirsiniz.

 

Bronzer Nereye Sürülür?

Yüzünüzde istediğiniz bölgeleri vurgulamak ve boyut kazandırmak amacıyla kullanacağınız bronzerlerı yüzünüzün yüksek noktalarına sürebilirsiniz. Elmacık kemikler, burun, çene gibi yüksek kısımlara uygulanır. Ayrıca saç diplerine doğru da sürülerek bütün bir görüntü sağlanır. Yüz dışında boyun ve dekolte bölgesinde de bronzer kullanabilirsiniz. Farklı uygulama teknikleri dahilinde bronzerlar farklı amaçlarla tercih edilebilir.

 

Bronzer Nasıl Uygulanır?

Bronzer nasıl uygulanır diyorsanız yüz şeklinize göre farklı ipuçları verebiliriz. Özellikle en dikkat etmeniz gereken nokta bronzerın büyük ve dolgun fırçalarla uygulanması gerektiğidir. Küçük bir fırça tercih ederseniz bronzerı yüzünüze homojen dağıtamayacağınız için doğal görünümden uzaklaşırsınız. Yüzünüzün yüksek bölgelerine uygulayarak hatlarınızı ortaya çıkarmış ve yüzünüzü boyutlandırmış olursunuz. Özellikle bronzlaştırıcı pudra kış aylarında da bronz bir görüm elde etmek için bronzer ürünleri tercih edebilirsiniz.

 

Bronzer Ne Renk Olmalı?

Bronzer seçerken cilt tonunuzdan referans alarak seçim yapmanız gerekir. Ten renginizi düşünerek bronzerı 2 ton koyu olarak tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlı bir bronzer ürünü olarak palet tercih ederseniz birden fazla renk elde ederek benzersiz uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bronzer Yüzün Hangi Hatlarına Uygulanır?

Bronzer istediğiniz bölgelere uygulanabilir olsa da yüzde elmacık kemikleri, burun, alın, çene gibi yüksek bölgelere uygulanmasıyla dengeli bir görünümle yüzünüzü boyutlandırır. Eğer yüzünüzün tamamında bronz bir etki elde etmek istiyorsanız tamamına da uygulayabilirsiniz. Bu uygulama yarattığı yapay görüntü sebebiyle çok tercih edilmiyor. En sevilen ve tercih edilen bronzer uygulaması ise yüzün yüksek yerlerine sıcak dokunuşlar yapmak. Yüzde sıcak ve enerjik bir görünüm elde etmek için fondöten kapatıcı ve pudra pudra uygulamalarının ardından makyajınızı bronzer ile tamamlayabilirsiniz.

 

Bronzer Neye Göre Seçilir?

Bronzer seçimi yaparken en dikkat etmeniz gereken nokta ten renginiz. Ten rengine göre bronzer seçmek makyajınızı yapay görünümden uzaklaştırarak doğal bir görünüm sağlar. Ten renginize uygun olanı seçebileceğiniz bronzer tonlarını sizler için sıraladık.

 

  • Açık Ten

Açık tenliyseniz şeftali, açık turuncu, sarı ve pembelikler olan alt tonlu bronzerlar tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda şeffaf bronzer da açık tenlilerin bronz bir görünüm kazanması için iyi bir tercih olabilir. Ten renginiz çok açık beyaza yakın bir tondaysa pembe ve balköpüğü tonları cildinize çok yakışır.

 

  • Buğday Ten

Buğday renginde bir cildiniz varsa toprak ve bakır tonlu bronzerlar cildinize harika bir ışıltı sağlar. Dikkat etmeniz gereken nokta seçtiğiniz rengin teninizden ne kadar koyu olduğu. Çok koyu bir renk seçerseniz istenilen sonuçtan uzak, yanlış bir tercih yapmış olursunuz.

 

  • Esmer Ten

Esmer tenliler her renk bronzerı kolaylıkla kullanabilir. Esmer, koyu renk tene sahipseniz koyu turuncu, koyu kahverengi ve çikolata tonları tam size göre.

 

Bronzer ve Kontür Farkı Nedir?

Bronzer ve kontür yüzü boyutlandırmaya yarayan iki kozmetik üründür. Peki bu iki ürünün farkı nedir? İlk fark olarak kontür makyaja başlangıç aşamasında uygulanır, bronzer ise makyajın bitiş aşamasında uygulanır. İkisi de yüzü boyutlandırır ancak kontür vurgulanacak bölgenin etrafını gölgelendirir, bronzer ise vurgu yapacak noktaya direkt uygulanarak gölgelendirir. Bir diğer fark ise kontürün ve bronzerın renk tonu. Kontür daha soğuk tonlarda, bronzer daha sıcak tonlarda tercih edilir.

 

Bronzer Fırçası Nasıl Olmalı?

Bronzer uygulamasında fırça seçimi oldukça kritiktir. En iyi bronzer markasını kullansanız bile doğru fırça ile uygulama yapmadığınızda hayal ettiğiniz sonuca ulaşamazsınız. Bronzer fırçası kullanmak alacağınız etkiyi artırır. Yuvarlak, yumuşak ve ucu dolgun bir fırça kullanmak doğal bitişi yakalamanızı sağlar. Eğer bronzerı kontür uygulaması için kullanacaksınız ince uçlu ve açılı bir bronzer fırçası kullanabilir, böylece fırçayı kolaylıkla kontrol edebilişiniz.

 

Bronzer Allık Olarak Kullanılır mı?

Allık ve bronzer birbirinden farklı amaçlarla kullanılan iki ayrı kozmetik ürün. Allık yanaklara uygulanarak yüzü renklendirirken bronzer kusurları kamufle eder. Ayrıca bronzer elmacık kemiklerinin üzerine ve yüzün dış köşelerine doğru uygulanırken allık yüzün daha iç kısmına uygulanır. Her bronzer allık olarak kullanılmaz ancak bronzer allık olan ürünler hem allık hem bronzer olarak kullanılabilir. Peki, bronzer allık nedir? Bronzer ve allık olarak iki farklı uygulamanın etkisini tek noktada toplayan bir üründür. Bronzer allık kullanarak makyajınızda sıcak bir görüntü sağlayabilirsiniz.

 

Önce Bronzer mı Allık mı?

Makyaj yaparken sıralamayı doğru yapmak bütün bir görüntü sağlanmasında oldukça önemli. Peki önce bronzer mı sürülmeli allık mı? Öncelikle bronzer uygulamak doğru bir adımdır. Bronzer ile kontür makyajı yaparak ön plana çıkardığınız elmacık kemiklerini allık ile renklendirebilirsiniz. Doğru sıralama kadar önemli olan bir diğer detay doğru fırça kullanımı. Bronzer ve allık için farklı fırçalar kullanmak ürünlerin etkisini artırır.

 

Kışın Bronzer Kullanılır mı?

Bronzer mevsimin önemi olmadan her zaman kullanılır. Özellikle yaz aylarında tercih edilen bir ürün olarak bilinen bronzer verdiği ışıltılı görüntü ile dört mevsim vazgeçilmeziniz olacak. Kış aylarında makyajınızda doğal bir sıcaklık yaratırken, yaz aylarında da doğal olarak bronzlaşan cildi destekliyor.

 

En İyi Bronzer Önerileri

Bronzer kullanımındaki en önemli amaç Işıltılı, hafif bronz ve sağlıklı bir görünüm elde etmektir. En iyi bronzer markaları önerilerine başlamadan önce cilt tipinize ve ten renginize uygun ürünü bulmanın aslında en önemli ipucu olduğunu belirtmekte fayda var. En iyi bronzerı bulmak için aslında birkaç ürün denemek gerekiyor. Ten renginize uygun tonu bulduktan sonra uygulamadaki püf noktaları da tamamlayınca kusursuz bir görünüm elde etmek mümkün. En iyi bronzer fiyatları ve ihtiyaç duyduğunuz tüm kozmetik ürünleri inceleme ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için Watsons mağazalarını veya watsons.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *