background image
Alışveriş Sepetim
 

Mor Şampuan Nedir?


Mor şampuan, mor boya molekülleri içerecek şekilde formüle edilmiş bir şampuan türüdür. Doğal alt tonlar sonucu ortaya çıkan turuncu, kırmızı ve pirinç tonlarını ortadan kaldırmak için mor tonları saçınıza dağıtır. Mor renk, renk çarkında sarı rengin karşısında yer aldığından, mor şampuan ve saç kremleri pirinç tonlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu şampuan formüllerini saçınıza uygulamak, tonlayıcı bir şampuan olarak işlev görerek rengi nötralize etmeye yardımcı olur. Böylece size her zaman hayalini kurduğunuz renk tonunu koruma imkânı verir. Aynı zamanda saçınıza parlaklık katmak ile kalmaz bakımda yapar. Sarı saçlar normalde daha zayıftır ve daha koyu saç renklerine kıyasla ve özellikle de açma sonrasında daha fazla zarar görmeye eğilimlidir. Mor renk, istenmeyen sıcaklığı soğutmak ve sarı saçların parlak ve taze görünmesini sağlamak için evde kullanılan bir toner görevi görür. Watsons’ta yer alan mor şampuan çeşitlerini sadece sarı saçlarda değil gri veya koyu saçları altın vurgularla güçlendirmek için de kullanabilirsiniz.


Mor Şampuan Ne İşe Yarar?


Mor şampuan özellikleri ile saçınıza birçok katkıda bulunur. Çevre, güneş, klor veya saçınıza zarar verecek diğer kimyasallar nedeniyle matlaşan saçların doğal veya boyalı renklerine geri dönmesine yardımcı olur. Saçınızın sağlıklı, yenilenmiş ve bakımlı görünmesini sağlamanın harika bir yoludur. Gün boyunca saçlarınız birçok etkiye maruz kalır. Zamanla saçlarınız bundan etkilenir ve pirinç gibi mat veya sağlıksız görünmeye başlayabilir. Mor şampuan etkisi ile saçınıza ekstra bir güç verir ve kirlilik, hava değişimi ve klor gibi kimyasallar gibi günlük çevresel faktörlerin neden olabileceği pirinçten kurtulmanızı sağlar. Sarının herhangi bir tonuna sahip saçlarınız için mor bir şampuan kullanırsanız, saçınız daha parlak sarı soğuk tonlarına kavuşacaktır. Gri veya gümüş iseniz, daha fazla boyut ve canlılık elde edersiniz.


Saçınız İçin Doğru Mor Şampuan Formülünü Nasıl Seçersiniz?


Saçın doğal pigmenti, çevre, kirlilik ve UV ışınları gibi faktörler doğal veya boyalı saçınızın parlaklığını etkileyebilir. Mor şampuanın düzenli kullanımı saçınızın kalitesinde ve renginde fark yaratabilir. Doğal sarı saçlara sahipseniz, parlaklık vermek veya saçınızdaki sıcak tonları soğutmak için mor tonlu bir şampuan kullanabilirsiniz. Urban Care, Ashley Joy, Gliss, Botanica Comfort, John Frieda, Loreal Elseve gibi ürünlerine doğal botanikler ve besleyici yağlar katan mor şampuan markaları bulunur. Bu ürünleri haftada bir kez kullanmak aynı zamanda doğal sarı saçlardaki nemi artırarak sağlıklı, güçlü ve parlak görünmesini sağlar. İster doğal ister boyalı saçlara sahip olun, pirinç tonlarını tamamen ortadan kaldıracak ve sizi kuaförden yeni çıkmış gibi görünmenizi sağlayacak mor şampuan çeşitleri bulabilirsiniz.


Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?


Mor şampuan kullanımı normal şampuan kullanımından biraz farklıdır. Başlangıç olarak haftanın her günü kullanmanız gerekmez. Haftada 1-2 kez mor bir şampuan kullanmaya başlamak en iyisidir. Ortadan kaldırmak istediğiniz pirinç rengini hala görüyorsanız daha sık kullanabilirsiniz. Mor pigmentlerin saçınızdaki sarı tonları nötralize etmek için yeterli zamana sahip olduğundan emin olmak için normal şampuandan daha uzun süre bekletmeniz gerekir. Mor şampuanı ilk kez kullanıyorsanız, sırasıyla aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Saçınızı duşta ıslatın ve bol miktarda şampuanı avucunuza sıkın.
2. Saçınızın tamamını iyice kapladığından emin olarak saça masaj yapın.
3. Ürünün etkisini göstermesi için saçta bir süre bırakın. Genellikle 2-10 dakika arasındadır, ancak sizin için önerilen doğru süre için özel ürün talimatlarınızı kontrol edin.
4. Her zamanki gibi yıkayın ve kurutun.
Her saçın özelliği ve ihtiyacı farklıdır. En iyi etkiyi almak için Watsons’ta yer alan mor şampuan markaları arasından saçınız için en doğru ürünü bulabilirsiniz.


Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *
Bir kod girin. *
Üye ol butonuna tıkladığında kayıt sözleşmesini kabul etmiş olacaksın.