background image
Alışveriş Sepetim
 

Maskara


Rimel, kirpikleri daha hacimli, daha kıvrık ve daha siyah göstermeye yarayan bir makyaj malzemesidir. Siyah maskara haricinde daha özgün tarzlar için kahverengi maskara, yeşil, mavi maskara, şeffaf rimel gibi renk alternatifleri de vardır. Bir makyajın olmazsa olmaz malzemesi ve tamamlayıcı noktası olan maskara, doğru seçildiğinde kirpikleri besleyebilir, takma kirpik etkisi verebilir ve makyajınızın etkisini artırır. Kirpiklerinize aradığınız etkiyi vererek makyajınızı tamamlayacak rimel çeşitleri Watsons'ta sizleri bekliyor!


Doğru Maskara Nasıl Seçilir?


Maskara seçimi yapmadan önce bir maskaradan ne beklediğinize karar vermelisiniz. Maskaranız kirpiklerinize hacim mi versin, daha uzun mu göstersin, kirpiklerinizin boyunu mu eşitlesin, renk mi katsın? Doğal mı görünsün yoksa takma kirpik etkisi mi versin? Buna karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken diğer nokta, rimelinizin fırçasıdır. Çünkü rimelinizin kirpiklerinizde bıraktığı etki, fırçasına bağlı olarak şekillenir. Eğer hacimli kirpikler istiyorsanız, kalın ve sık yapılı fırçalara sahip rimeller tercih etmelisiniz. Eğer "Kirpiklerim hem gür hem de doğal gözüksün." diyorsanız, Rimmel London maskara çeşitleri tam size göre! Kirpikleriniz daha uzun olsun istiyorsanız daha ince, kirpiklerinizin boyunu eşitlemek için daha kıvrımlı fırçalar tercih etmelisiniz. Her fırça yapısında alternatifleri bulunan Maybelline rimel çeşitleri, makyaj koleksiyonunuzun vazgeçilmez üyesi olabilir. Hacim ve uzunluğu bir arada seviyorsanız Max Factor maskara çeşitlerine de mutlaka göz atmalısınız.


Rimel Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Maskaranızı uygularken bazı püf noktalara dikkat ederseniz, daha etkileyici bir sonuç elde edebilirsiniz. Öncelikle rimelinizi alırken fırçayı çıkarıp tekrar tekrar tüpe geri sokmayın. Bu, maskaranızın hava almasına ve daha kolay kurumasına neden olur. Fırçayı yalnızca bir kere tüpün içine sokun ve fazlalıklarını temizleyerek tüpten çıkarın. İlk olarak göz makyajınızı yapsanız bile pudra, far gibi tozlar kirpiğinizde kalacağından maskaranızı en son uygulayın. Rimelinizi uygulamadan hemen önce bir rimel bazı kullanarak rimelinizin etkisini artırabilirsiniz. Essence rimel bazı, L'Oréal rimel bazı gibi sevilerek kullanılan bazları siz de makyaj koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. Rimelinizi kirpiğinize en kenardan başlayarak zikzak hareketlerle sürmeye başlayın. Rimelinizi sürdükten sonra gözünüzün çevresindeki kalıntıları bir pamuk ya da kulak çubuğu yardımıyla temizleyin.


Rimel Nasıl Temizlenir?


Kirpiklere zarar vermemek adına her gün mutlaka rimel temizlenmeli ve bu temizlik kesinlikle yalnızca su ya da ıslak mendil ile yapılmamalıdır. Rimelinizi göz ve yüz için hazırlanan makyaj temizleme suları ile, pamuk ya da makyaj temizleme pedi ile nazikçe temizleyin. Özellikle yaz günlerinin kurtarıcısı olan ve su ile çıkmayan suya dayanıklı rimel kullanıyorsanız, çift bazlı makyaj temizleyicilerini kullanmaya özen gösterin. Bu ön temizlikten sonra kirpiklerinize badem ya da Hindistan cevizi yağı sürerek onlara bakım yapabilirsiniz. Makyajınızın son dokunuşunu yapacak ve sizi hayallerinizdeki bakışlara kavuşturacak maskara çeşitleri, Watsons'ta makyaj koleksiyonunuza katılmayı bekliyor.