background image
Alışveriş Sepetim
 

Tüp Saç Boyaları


Tüp saç boyaları, evde saç boyamanın en kolay yolunu sunar. Hızla hazırlanan, saça rahatlıkla sürülen, etkili ve en kaliteli tüp saç boyaları Watsons'ta sizleri bekler. Farklı renkleri, markaları ve özellikleri ile çeşitlenen saç boyalarını Watsons'ta bulabilirsiniz. Tüp saç boyası seçerken kendi saç renginizi ve istediğiniz rengi düşünmelisiniz. Saçlarınızın istediğiniz renge dönüşmesi için hangi tona boyamanız gerektiğine karar verdikten sonra boya almalısınız. Saç boyasının hangi renk saçta nasıl sonuç verdiğini boya markalarının kataloglarında bulabilir, bu bilgileri referans alarak saç renginizi seçebilirsiniz. Markalar, saç boyalarının tonlarını farklı numaralarla belirtir. Beğendiğiniz tonun kodunu bilerek kolaylıkla tüp boya alışverişi yapabilirsiniz.


Tüp Saç Boyaları Alırken Bilmeniz Gerekenler


-Alerjen bünyeler amonyaksız ve bitkisel bazlı boyaları tercih edebilirken, standart tüp boyalarda amonyak yer almaktadır. -Tüp saç boyası markaları ürünlerini vitaminler, doğal yağlar ile güçlendirebilir. Kullanıcılar tüp saç boyaları seçerken ürün içeriklerine ve ek vaatlere dikkat etmelidir. -Bazı kullanıcılar, istedikleri ara tonu elde etmek için iki farklı boyayı karıştırmayı tercih edebilir. Bazen de istenilen rengi elde etmek için, saçta var olan rengin açılması gerekir. Bu durumda boyalar veya açıcılar da alınmalı ve boya ile karıştırılmalıdır. Saç rengini koyulaştırmak için 10 volume, beyaz kapama ve birkaç ton açma için 20 volume, 2-3 ton açmak için 30 volume, daha belirgin renk geçişleri, röfle ve balyaj gibi işlemler için ise 40 volume oksidan tercih edilir.


Tüp Boya ile Evde Saç Boyama


Evde saç boyama için kullanıcılar tüp saç boyası, oksidan, eldiven, karıştırma kabı, tarak, fırça, boya sonrası bakım kremi, havluya ihtiyaç duyar. Boya ve oksidan ürünler karıştırıldıktan sonra kullanıcılar eldivenlerini ellerine geçirir ve fırça yardımıyla boyayı saç aralarına sürmeye başlar. Saçlara diplerinden uçlarına doğru boya yedirilir. Saçlar tarakla aralanırken boyasız bir alan kalmamasına özen gösterilir. Tüm saç boyandıktan sonra, kapta kalan boya da saça sürülerek ortalama 40 dakika beklenir ve saç suyla ıslatılır. Islatılan boya ile bir 10 dakika daha bekledikten sonra saçlar şampuan ile yıkanır ve bakım kremi ile yumuşatılır.
Tüp saç boyası denince akla ilk gelen, en iyi boya markalarından biri olan Koleston tüp boya çeşitleri ile Watsons kullanıcılarına sunulur. Siz de besleyici ve kapatıcı saç boyalarını ve en canlı renklerini Watsons ayrıcalıkları ile hemen sipariş verebilirsiniz.