background image
Alışveriş Sepetim
 

Tüp Saç Boyası


Eski zamanlarda saçlarının rengini değiştirmek ya da saçlarındaki gri, beyaz gibi renkleri gizlemek isteyenler saç boyama işleminde kurşun, sülfat, gümüş, nitrat, mineral, tuz, kına gibi maddeler kullanılırdı. Gelişen teknoloji ve değişen kozmetik dünyası sayesinde bu maddelerin yerini farklı türlerde ve formüllerde saç boyaları aldı. Kalıcı saç boyası, yarı kalıcı saç boyası, doğal saç boyası, tüp boya, sprey boya, balyaj ve ombre boyaları gibi çeşitli formlarda ve amaçlarda kullanılmak üzere saç boyaları çeşitlendi.
Tüp boya bu çeşitler arasında profesyonel kullanım için tasarlanmış olan, genellikle kuaförler tarafından uygulanan boya seçeneğidir. Tüp boyalar kalıcı etkiye sahip, yoğun pigment içeren bileşenleriyle saçta istenilen renk tonunu oluşturur. Geniş renk yelpazesine sahip olmasıyla farklı tonları, gölgeleri ve renk kombinasyonlarını içerir. Bu çeşitlilik herkesin kendi beğenisine ait bir renk bulabilmesini kolaylaştırır.

 

 

Tüp Boya Nasıl Uygulanır?


Genellikle profesyonel kullanım için tasarlanan tüp boyayı evde kullanacaksanız dikkatli olmanız gereken bazı ayrıntılar var. Bunlara dikkat ettiğinizde kuaförden çıkmışsınız gibi mükemmel bir sonuç alabilirsiniz. Öncelikle hazırlık yaparak işe başlamalısınız. Saçınızın kuru olması bu noktada önemlidir. Boynunuza önlük veya eski bir örtü takın ve eldiven giyin. Tüp boyayı karıştırmak için bir kaba ihtiyacınız olacak. Tüp boyanın içerisinde bir de oksidan krem bulunur. Seçtiğiniz ürünün içerisindeki talimatları takip ederek bu iki ürünü karıştırın. Karışımın homojen kıvamda olması önemlidir. Saçlarınızı dört ya da altı bölüme ayırarak sürme işlemine başlayın. Boyayı saç köklerine uygulayabilirsiniz. Boyayı iyice yedirmek, saçın her bölümünü kaplamak oldukça önemli. İşte sürme işlemi bu kadar kolay. Ardından ürünün kullanma talimatındaki süreyi takip ederek beklemelisiniz. Bekleme süresi sona erdiğinde ise saçlarınızı suyun rengi berrak olana kadar durulayın. Şampuan ve bakım kremi kullanarak boyadan arındırın. Saçlarınız artık istediğiniz renk ve güzellikte!

 

 

 

 

Tüp boya saçta ne kadar kalmalı?


Her kozmetik ürün gibi tüp boyası da seçtiğiniz markanın kullanma talimatları dikkate alınarak uygulanmalıdır. Her saç boyası içeriğindeki bileşenler nedeniyle farklı etki süresine sahiptir. Bunun için kullanacağınız tüp boya kutusunun üzerindeki talimatlara dikkat etmelisiniz. Ortalama 20 ila 40 dakika arasında bir bekleme süresi boyanın saça etki etmesi için önemlidir. Seçtiğiniz saç boyasının karıştırılması, bekletme süresi ve durulama süresi farklı olacağından her adıma dikkat ederek uygulama yapmalısınız.

 

 

 

 

Tüp boyanın içine ne konur?


Tüp boya saçta istenilen renk tonunu oluşturmak için belirli oranlarla formüle edilir. Tüp boyanın içerisine ek olarak boyayı aktif edecek, reaksiyonu tetiklemesi için oksidasyon maddesi eklenir. Genellikle krem peroksit veya oksidan eklenerek boyanın homojen, sürülebilir hale getirilmesi sağlanır. Oksidan sayesinde boya saç lifine etki eder ve saç renginin değişmesini sağlar. Tüp boyaya bazen nemlendirici, pH düzenleyici, parfüm, kıvam artırıcı gibi çeşitli katkı maddeleri konulabilir. Bu maddeler ile boyanın dayanıklılığı artırılır ve boyama işlemi kolaylaştırılır.

 

 

 

 

Tüp Boyaya Hangi Oksidan Konulmalı?


Tüp boyalar oksidan bir kremle kullanılır. Tüp boya için hangi oksidanın kullanılması gerektiği ise öncelikli olarak seçtiğiniz markaya ve ürüne bağlıdır. Kutunun üzerinden hangi oksidanın kullanılması gerektiği mutlaka yazar. Seçeceğiniz oksidan volümlerine göre farklılaşır. 20 vol 30 vol gibi farklı volümlerdeki değerler seçtiğiniz boyaya göre değişiklik gösterir. Vol yani volüm oksidanın içerdiği hidrojen peroksit konsantrasyonunu ifade eder. Hidrojen peroksit, saç boyama işleminde oksidasyon reaksiyonunu tetikleyerek ve saçın rengini değiştirir.

 

 

 

 

2 tüp boyaya 1 oksidan olur mu?


Genellikle tavsiye edilen kullanım şekli bu değildir. Tüp boyaların karıştırılması için her üründe belirlenmiş olan bir oran ve formülasyon vardır. Bu orana dikkat ederek saçınızda istediğiniz sonucu alabilir ve saç sağlınızı koruyabilirsiniz. Tüp boyaların 1:1 oranında karıştırılması gerekir. 1 tüp boya için 1 ölçü oksidan kullanılır. Bu oran boyanın etkili bir şekilde çalışması için önemlidir. Aksi belirtilmediği sürece mutlaka bu ölçüyü takip etmelisiniz. 2 tüp boya kullanacaksanız 2 ölçü oksidan kullanmanız gerekir.

 

 

 

 

Sadece tüp boya ile saç boyanır mı?


Tüp boyanın etkili sonuç vermesi ve kolay sürülebilmesi için bazı malzemelerin de kullanılması gerekir. Bu malzemelerden ilki oksidan kremdir. Tüp boya ile birlikte kullanılan oksidasyon malzemesi boyanın saç lifine nüfuz etmesini sağlar ve renk değişimini tetikler. Oksidan, boyayı aktif hale getiren bileşendir. Bunun yanında ek malzemeler de tüp boyanın sürülmesi için gereklidir. Karıştırma kabı, boyama fırçası, eldiven, önlük, saç ayırma klipsleri gibi aksesuarlar sürme işlemi esnasında işinizi kolaylaştırır. Tüp boyası bu malzemelerle beraber kullanıldığında etkili bir sonuç alabilirsiniz.

 

 

 

 

En İyi Tüp Saç Boyaları


Tüp boyası seçerken kişisel tercihleriniz, saç tipiniz oldukça önemli. Farklı markalar ve ürünler farklı özelliklere sahiptir. Kaliteli ve popüler tüp saç boyaları arasından bir seçim yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
Profesyonel saç bakımında öne çıkan markalardan biri olan Koleston sunduğu renk seçenekleri, kalıcılık, kolay uygulama, saç bakım gibi özellikleri sayesinde saçlarınızda değişiklik yaparken saçlarınızı korumanıza yardımcı olur. Koleston tüp saç boyası fırça yardımıyla saç dibine rahatlıkla uygulanabilir. Doğal bir renk ve göz alıcı parlaklık verir. Saçın tamamını boyamak ya da dip boyası yapmak için uygundur. Yoğun kapatıcılık özelliği sayesinde saçlarınızdaki beyazları örtme konusunda başarılıdır. Özel formülünde su koruma faktörü vardır ve bu sayede suyun saça olan etkisini azaltarak rengini uzun süre korur.

 

 

 

 

Tüp Boya Fiyatları


Tüp boyanın ne olduğunu, nasıl kullanıldığını, yaratacağı değişimi, size evde kuaföre gitmişsiniz gibi profesyonel bir bakım sunduğunu anlattık. Sıra kendiniz için uygun seçeneği bulmakta! Saçlarınızda renk değişikliği yaratmak ya da beyazları kapatmak için ihtiyacınız saç boyaları gün geçtikçe daha farklı formlarda ve çeşitlerde üretiliyor. Onlarca seçenek arasında en iyisinin hangisi olduğunu bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bu noktada saçınızın ihtiyaçlarını bilmek, cilt tonunuza, saç renginize, kişisel tercihlerinize uygun seçim yapmak gerekir. Doğal saç rengini korumak istiyorsanız saç renginize yakın tonlarda bir boya tercih edebilirsiniz. Bu sayede saçınızın görünümünü tazeleyebilir ve doğal rengine sadık kalabilirsiniz. Eğer saçlarınızı olduğundan daha koyu tonlarda renklendirmek istiyorsanız siyah, kahverengi veya koyu kızıl gibi renkler sizin için uygun olabilir. Bu renkler saçınıza derinlik katar ve güçlü bir etki yaratır. Açık renkli saçlar içinse saç açıcılara ihtiyaç duyabilirsiniz. Platin sarısı, açık sarı veya açık kumral gibi renkler saçınıza aydınlık bir görünüm kazandırır. Bunlar genel ipuçları ancak siz kendi tercihlerinize göre dilediğiniz değişlikleri yapabilirsiniz.
Saç ve saç bakım ürünleri konusu olduğunda seçeceğiniz ürünün özellikleri ve içeriklerine göre fiyat skalası farklılık gösterir. Tüp saç boyası fiyatları içeriklerine, miktarına ve markasına göre değişir. Tüp saç boyası markaları arasından kriterlere göre tercih yapmalısınız. En iyi tüp saç boyası ve aradığınız tüm ürünleri her zaman bütçenize uygun seçenekleri ile Watsons’ta bulabilir ve satın alabilirsiniz.

 

 

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *
Bir kod girin. *
Üye ol butonuna tıkladığında kayıt sözleşmesini kabul etmiş olacaksın.