background image
Alışveriş Sepetim
 

 

Deodorant

 

Terlemek, vücudun sıcaklığı arttığında verilen doğal bir reaksiyondur ancak bazen hayatı zorlaştırabilir. Herkes kuru ve kokusuz koltuk altlarını tercih eder. Sizleri ıslaklık, kötü koku ve rahatsız edici histen kurtaracak en iyi deodorant ürünleri Watsons'ta bulunur. Herkesin aklına hoş kokulu ürünler gelse de, kokusuz çeşitleri de bulunur. Sadece ter kokusunu önleyen kokusuz deodorantlar, kullandıkları parfümün kokusunu net olarak hissetmek isteyenlerin seçimidir. Ürünleri çeşitlendiren bir diğer etken ise cinsiyettir. Kadın deodorant ürünleri daha çok floral kokularda tasarlanırken, erkek deodorant ürünleri taze esintiler taşıyabilir. Markalar genellikle erkek ve kadın ürünlerini farklı şekilde isimlendirir. Nivea deodorant çeşitleri içinde erkek ürünlerini Nivea Men etiketiyle görebilirsiniz. Benzer şekilde Rexona deodorant ürünleri arasında erkekler için tasarlananlar da Rexona Men adıyla anılır. Ürünlerin ter kokusunu bastırma, yok etme, terlemeyi engelleme, iz bırakmama, koltuk altında renk eşitliği sağlama gibi farklı vaatleri olabilir. Adidas deodorant ve Sebamed deodorant çeşitleri arasında basınçlı kutulardaki püskürtmeli şişeleri göremeyebilirsiniz. Ferahlatıcı etkiye sahip ürünler, hoş bir koku sağlarlar.

 

Antiperspirant mı Deodorant mı?

 

Antiperspirant ürünler, sıradan deodorantlardan farklı olarak terlemeyi de önler. Ter üretimini azaltmaya yardımcı olan maddeler ter bezlerine yerleşerek terlemeye engel olur. Bu sayede uzun süre koruma ve kuruluk elde edilir. Garnier deodorant çeşitleri antiperspirant etkilidir. Diğer ürünler ise terlemeyi engellemez, yalnızca kokuyu önler. Kişiler gün içinde terlemeye devam etse de kötü koku duyulmaz. Fa deodorant ve Emotion deodorant ürünleri bu kategoride sayılabilir. Axe deodorant ve antiperspirant çeşitlerini bir arada sunan markalardan biridir. Kullanıcılar uzun süre kuruluk için Garnier veya Rexona gibi antiperspirantları tercih edebilir. Eğer beklenti koku önlemesi ise Dove deodorant ve Slazenger deodorant ürünleri de alınabilir.

 

Deodorantlar Nasıl Kullanılır?

 

Temiz cilde, ortalama 15 cm mesafeden sıkılarak kullanılır. Ürünleri sıkarken direkt solumamaya özen göstermelisiniz. İhtiyaç duydukça tazeleyebilirsiniz. Ürünün kokusunun kullanılan parfüm ile uyumlu olması beklenir. Deodoranttan iz bırakmama veya koltuk altında renk eşitliği sağlama gibi beklentileriniz varsa, bu etkileri vadeden çeşitlere yönelmelisiniz.

Deodorant fiyatları markalara, ürün ambalajlarına, şişe gramajlarına göre değişiklik gösterir. Ünlü markaların her ihtiyaca ve farklı bütçelere uygun çeşitlerini Watsons'ta bulabilirsiniz. Adidas, Dove, Fa ve 8x4 deodorant gibi en ünlü markaların, en kaliteli ürünlerini Watsons ayrıcalıkları ile hemen sipariş verebilirsiniz.