background image
Alışveriş Sepetim
Online Alışveriş İptal & İade Koşulları

Online Alışveriş İptal & İade Koşulları

Online Alışveriş İptal & İade Koşulları

İptal Koşulları
İptal etmek istediğiniz siparişiniz için sipariş numaranızla birlikte Watsons Alışveriş Asistanı üzerinden talebinizi iletebilirsiniz. 


İade Koşulları:

      1.       Online alışverişlerde iade süresi kaç gündür? 

Web sitemizden yapılan alışverişlerde iade süresi 14 gündür. Bu 14 gün, siparişinizi kargodan teslim aldığınız tarihten itibaren geçerli olmaya başlar ve 14 gün sonunda iade kodu geçersiz olacaktır.

       2.      Ürününümü hangi şartlarda iade edebilirim? 

Iade etmek istenilen ürün / ürünler ambalajı açılmamış, ürün koruma bandı çıkartılmamış, denenmemiş, satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.

Ambalajı açılmadığı takdirde 1 no’lu maddede belirtilen 14 gün içerisinde Cayma Hakkı uyarınca iadenizi yapabilirsiniz.

Ambalajı açılmış, ürün koruma bandı çıkartılmış, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilemeyecek, Alıcı Ödemeli olarak adresinize yeniden kargolanacaktır.

        3.     Ürünümü nasıl iade göndermeliyim? 

İadenizi bütün MNG kargo şubelerinden sizlere ilettiğimiz müşteri kodu ve iade kodu numaralarını görevliye ileterek gerçekleştirebilirsiniz.
Ürünleri iade ederken, kargoda hasarlanmaması adına kutu ve hasarlanmayacak iç ambalajlar ile destekleyerek gönderim yapılmalıdır. Tarafımızca gönderilen e-arşiv faturasını iade edeceğiniz ürünle beraber kutunun içerisinde göndermelisiniz. Aksi takdirde, iadenin kime ait olduğu bilinmediği için iadeniz onaylanamayacak ve ürünler adrese geri gönderilecektir.

       4.      Hangi ürünlerde iade yapılamaz? 

Oje, şampuan, duş jeli, kolonya, deodorant , maske gibi ürünlerde ambalajı açılmamış olsa dahi hijyen sebebi ile iade işlemi yapılamamaktadır. Ambalajı açılan / hasarlanan ve yeniden satılabilirlik özelliğini kaybeden ürünlerde iade işlemi yapılamamaktadır. 

       5.     İadem ne zaman hesabıma geçer? 

Ürününüz/ ürünleriniz e-ticaret depomuza ulaştıktan sonra gerekli kontrollerden geçmektedir. İlgili kontroller yapılıp ürünler iadeye uygun bulunup onaylandıktan sonra finansal iade süreci başlamaktadır. İade şartlarına uygun olan ürünlerin iade işlemi 3 ila 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır, geri ödemenizin kredi kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlı olmakla birlikte yaklaşık olarak 7 iş günüdür.

       6.     Anlaşmalı olduğunuz kargo firması dışında farklı bir kargo firması ile  iade gönderimi yapabilir miyim? 

Online alışverişleriniz iadelerini size iletmiş olduğumuz iade kodları ile MNG Kargo firması ile gönderiyor olmanız gerekmektedir.

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *