background image
Alışveriş Sepetim
 

Nail Art Nedir?

Oje sürmeyi sevenlerin son dönemdeki gözdesi nail art! Peki nail art nedir, nasıl uygulanır, kalıcı mı, tırnağa zarar verir mi? Bu soruların ve nail art hakkında merak ettiğiniz her şeyin yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.
Güzellik trendlerinden biri olan nail art uygulaması, farklı tasarımlarla tırnak dizaynı yapılması işlemidir. Nail art Türkçe’ye tırnak sanatı olarak çevrilir ve tam anlamıyla tırnaklardan sanat eseri yaratmayı sağlar. Farklı tasarımlarıyla kadınların gözdesi olan bu uygulama genellikle profesyoneller tarafından uygulanır. Oysa siz de profesyonel nail art ürünleri alarak evinizde kendi tırnaklarınızın sanatçısı olabilirsiniz. Tırnak süsleme sanatının hayal gücünüzle harika sonuçlar ortaya çıkarmasına yardımcı olacak ürünlerle dikkat çekici tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Nail Art Nasıl Uygulanır?

Nail art uygulamasında tırnağın üzerine farklı materyaller kullanarak değişik renk ve tasarımlarla süslemeler yapabilirsiniz. Tırnaklarınıza normal oje ya da akrilik oje kullanarak figürler çizebilirsiniz. Ayrıca figür çizmek terine uygulayacağınız ojenin üzerine stickerlar yapıştırarak da tasarımınıza çeşitlilik sağlayabilirsiniz. Son dönemin popüler uygulamalarından biri olan nail art tırnakların bakımlı, gösterişli ve farklı görünmesini sağlar.
Nail art uygulamasının temel malzemesi olan oje dışında da malzemeler kullanmanız gerekir. İstediğiniz tasarıma göre çeşitlenecek olan malzeme listenize göre kullanacağınız ürünleri seçmelisiniz. İstediğiniz renk ojeler, sim, pul, taş, boncuk, tırnak sticker gibi farklı materyaller kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz tasarıma göre edindiğiniz malzemelerden sonra nail art uygulamasına başlayabilirsiniz. Öncelikle tırnağınıza düz renk bir oje sürerek zemin hazırlamalısınız. Ardından fırçalar yardımıyla istediğiniz tasarıma uygun şekiller çizebilirsiniz. Farklı renk ve boyutta olan yardımcı malzemelerinizi direkt ya da süs yapıştırma aparatı ile tırnaklarınıza yerleştirebilirsiniz. İstediğiniz şekli tamamladığınızda son olarak şeffaf oje sürüp tırnaklarınızın parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Nail art takma tırnak üzerine de uygulanabilir.
Nail art işlemini kendiniz yapabileceğiniz gibi profesyonel bir güzellik uzmanı tarafından da yaptırabilirsiniz. Estetik bir görünüm için tırnak bakımı ve süslemesine özen göstermek önemlidir. Tırnak süsleme ve tasarımlarının bir profesyonel tarafından yapılması da tırnaklarınızı kusursuz gösterir. Takma tırnaklara, protez tırnaklara ya da kendi doğal tırnaklarınıza nail art işlemi yaptırabilirsiniz.

 

 

 

Nail Art Kalıcı Mı?

Nail art uygulamasında tırnaklara uzun bir emek verilerek tasarım oluşturulur. Bu tasarımın kısa sürede bozulmasını istemeyeceğinizi biliyoruz Bunun için nail art ile oluşturulan sanat eserinizin daha kalıcı olmasını sağlamak için size birkaç önerimiz var.
Kalıcılığın sağlanabilmesi için özellikle hızlı kuruma özelliği olan ojeler kullanılmalıdır. Hızlı kuruma özelliği olan ojeler kullandığınızda tasarımınızın koruyuculuğunu artırmış olursunuz. Hızlı kuryan ojeleriniz dış etkenlerden etkilenmez. Nail art tasarımınızı tamamladıktan sonra soğuk ya da buzlu suda ellerinizi birkaç dakika bekletmek de aynı şekilde ojelerinizin dış faktörlerden etkilenmeden kurumasını sağlar. Böylece uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkardığınız tasarımınızın kısa sürede bozulmasının önüne geçerek kullanabilirsiniz.

 

 

 

Nail Art Kaç Gün Kalır?

Nail art bir profesyonel tarafından yapıldığında ve evde kendi ürünlerinizle yapıldığında tırnakta kalma süreleri farklı olur. Kalıcılık süresini etkileyen en önemli şey ise kullanılan malzemelerdir. Yine de klasik manikürden daha kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Nail art tasarımınızda bozulma olmasa da tırnaklarınızın uzama hızı kalıcılık konusunda süreyi değiştirir. Sağlıklı tırnaklara sahip olmak için tırnak bakımını da ihmal etmemelisiniz.

 

 

 

Nail Art Kalıcı Oje Midir?

Kalıcı oje güzellik sektörünün en sevilen uygulamalarından biridir. Özellikle ojelerin çok çabuk deforme olarak yenileme gerektirmesi kalıcı ojeyi kadınların gözdesi yapıyor. Uzun kullanım süresi sayesinde bozulmadan, soyulmadan ilk günkü gibi kullanılabilir. Kalıcı tırnaklar dikkatli kullanılırsa 2-3 haftaya kadar kullanılabilir. Nail art ise kalıcı oje değildir. İkisi birbirinden farklı uygulamalardır. Nail art ile tırnakların süslenmesi, farklı tasarımlara sahip olması sağlanır.

 

 

 

Nail Art Tırnağa Zarar Verir Mi?

Nail art uygulaması yapılırken tercih edilen ojelerin kaliteli seçilmesi tırnaklara verilebilecek bir zararın önüne geçer. İnsan sağlığına, deri ve tırnağa zarar vermeyecek içerikli ürünler tercih edilmelidir. Nail art uygulaması dahil bütün tırnak renklendirmelerinde tırnak sağlığını gözeterek işlem yapılmalıdır. Oje sürülmesi tırnakların havasız kalmasına neden olduğu için aralıklarla tırnaklar havalandırılmalı ve ihtiyacı olan bakım yapılmalıdır.

 

 

 

Nail Art Nasıl Çıkarılır?

Nail art ojelerle özel bir tasarım oluşturulması ve bu tasarımın çeşitli aksesuarlarla süslenmesidir. Bu nedenle aseton kullanmak nail art uygulaması yaptığınız tırnaklarınızı temizlemeye yardımcı olacaktır. Tırnaklarınızı silmeden önce boncuk, taş, pul, sticker gibi malzemeleri çıkarabilir ardından pamuğa döktüğünüz aseton yardımıyla tırnaklarınızı temizleyebilirsiniz. Üst üste uygulama yapacağınız için kullanacağınız asetonun güçlü bir oje çıkarıcı olması gerekmektedir. Böylece tırnaklarınızı kolayca temizleyebilirsiniz.
Oje temizleyici seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli detay ise seçtiğiniz ürünün içeriği. Tırnaklarınıza bakım veren, besleyici içerikli bir aseton tercih etmeniz tırnaklarınıza zarar vermeden temizlemenize olanak sağlar.

 

 

 

Nail Art Malzemeleri Nelerdir?

Tırnaklarınızda dikkat çekici tasarımlar yapabilmek ister çizim yapın ister hazır ürünler ister transfer yöntemi kullanın mutlaka farklı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Sizin için seçtiğimiz malzemeler arasında yer alan ürünleri inceleyerek tasarımınıza uygun olanları seçebilirsiniz.

Nail Art Fırçaları
Nail art malzemeleri arasında en çok kullanacağınız ürün fırçalar. Oje fırçaları kalın yapısı ile şekil vermeye uygun değildir. Bu nedenle çizim yapmaya olanak sağlayan, nail art işlemi için özel üretilen fırçalar kullanmalısınız. Yaratıcılığınızı kullanırken farklı uç ve tarzlardaki fırçalardan faydalanmak oluşturacağınız tasarımda işinizi kolaylaştırır. Adeta bir sanatçı gibi istediğiniz şekli verebilmenizi sağlar.

Tırnak Noktalama Kalemleri
Oluşturacağınız tasarımda kalem kullanarak kontrollü bir uygulama yapabilirsiniz. Kalemlerin farklı boyutlardaki uçlarıyla dilediğiniz çizimi yapabilirsiniz.

Tırnak Taşları
Süslü ve havalı bir tasarımın olmazsa olması ışıltılı taşlar. Farklı renk ve boyuttaki taşlarla tasarımınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Boyama Diskleri
Resim yapma konusunda iyi değilim ama aklımdaki tasarımı kendim yapmak istiyorum diyorsanız şablon çizimlerden oluşan boyama diskleri tam size göre. Metal, plastik gibi seçenekleri olan boyama diskleri ile istediğiniz tasarımı tırnağınıza kolayca uygulayabilirsiniz.

Süs Yapıştırma Aparatı
Süsleri tırnağınıza yerleştirmenize yarayan bu apart sayesinde tırnaklarınızı süslemek düşündüğünüzden daha kolay. Küçük süslemeleri tutmak için mutlaka bir tane edinmelisiniz.

Tırnak Dövmesi
Tırnak dövmesi, yapışkanlı sticker gibi tırnak süsleri hazır şekildeki tasarımlar tırnaklarınızı süslemeye yarar. Tüm tırnağınızı kaplayan desenler tercih edebileceğiniz gibi küçük parçalar olan çeşitlerini de kullanabilirsiniz.

Tırnak Süsleme Bantları
Tırnaklarınıza düz çizgiler çekmek istiyor ama bunu yapmakta zorlanıyorsanız tırnak süsleme bantlarından yardım alabilirsiniz.

 

 

 

Nail Art Modelleri

Tırnakları birer sanat eserine çeviren nail art uygulamaları düz oje sürmekten sıkılan, farklılık ve yenilik arayan kadınların gözdesi. Bir profesyonel tarafından bu uygulama yapılabileceği gibi doğru nail art ürünleri ile siz de evde kendi tasarımınızı yapabilirsiniz. Kaliteli nail art malzemeleri edindiğinizde bir profesyonelden farkınız kalmayacak.
Nail art uygulaması ile eğlenceli, iddialı, zarif, havalı tasarımlar yapmak mümkün. Bu konudaki en büyük yardımcınız ise sınırsız hayal gücünüz! Aklınızda bir tasarım belirledikten sonra ihtiyacınız olan tüm malzemeleri Watsons’ta bulabilirsiniz.

 

 

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *
Bir kod girin. *
Üye ol butonuna tıkladığında kayıt sözleşmesini kabul etmiş olacaksın.