background image
Alışveriş Sepetim
Sıralama:
994 ürün
filtreler
 

 

Yüz Bakımı

 

Yüz bakımı, yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin herkesin dikkatle yapması gereken bakım türüdür. Yılların değişimine meydan okumak isteyenler, her daim bakımlı ve canlı görünmek isteyenlerin ilk olarak başvurdukları bakım, yüz bakımıdır. İhtiyacınız olan birçok markaya ait tüm yüz bakım ürün çeşitlerini Watsons'tan satın alabilirsiniz.

 

Yüz Bakımının Önemi

 

Yüz bakımı, görünümü en çok etkileyen noktalardan biridir. Yüz bakımına dikkat eden herkesin, bakım konusunda her zaman birkaç adım önde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kadınların olmazsa olmazlarından makyaj uygulaması, yüz bakımı yapılmış cilt ile yapılmamış cilt arasında bile oldukça farklı görüntülere neden olur. Çünkü düzenli olarak yüz bakımı yapan kişinin cildi her zaman canlı ve renkli duracağı için, yapılan makyaj da bir o kadar taze ve hoş görünür. Ayrıca yüz bakımı yüzün kırışması, kuruması gibi sorunlara da engel olduğundan, yılların getirdiği yaş belirtilerini olabildiğince azaltır. Tabii bunun için, doğru ürünleri düzenli bir şekilde kullanmak önemlidir..

 

Yüz Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Cilt bakımında ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta, gece ve gündüz bakımını düzenli olarak yapmaktır. Gündüz makyajınıza başlamadan önce yüz bakımınızla ilgilenmeniz ve gece makyajınızı tam anlamıyla temizledikten sonra yüz bakımınızı yapmanız büyük önem taşır. Ayrıca yüz bakımını sadece yüzünüze değil, boyun ve gün boyu ışınlara maruz kalan diğer bölgelerinize de uygulamanız çok önemlidir. Yüz bakım ürünleri oldukça çeşitlidir ve bunları bilinçli bir şekilde uygulamak harika sonuçlar doğurur. Hangi yüz bakım ürününü, nasıl ve hangi bölgeye uygulayacağınızı bilmeniz, cilt görünümünüzü her zaman canlı tutmanızı sağlar. Örneğin, gündüz kremleri, cildi gün boyunca oluşan çevresel kirlilikten ve makyaj zararlarından korurken gece kremleri ise nem ve yenileme özelliklerine sahip olduğundan, gece boyunca cildinizin dinlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur.

 

Ürünler Hangi Sırayla Uygulanmalı?

 

Yüz bakım ürünlerini kullanırken hangi ürünü ne zaman uygulamanız gerektiği de önemlidir. Cilt tipinize uygun olarak aldığınız temizleyici, serum, krem gibi ürünleri doğru sırayla uygulamanız verim almanızda etkilidir.

-Yüz bakımına öncelikle cildinizi temizleyerek başlamalısınız. Bunun için temizleme jelleri ve köpükleri idealdir.

-İkinci olarak tonik uygulaması yapmalısınız, cildinizin nefes almasını sağlaması için önemlidir.

-Daha sonra özel ilgi gerektiren bölgeleriniz varsa doğru ürünleri uygulamalısınız. Sivilce ya da lekelerin yoğun olduğu bölgelere uygun kremleri uygulayabilirsiniz.

-Cilt tarafından hızlıca emilen ve nemlendiricinin etkisini arttıran serumlar, dördüncü adımda uygulanmalıdır.

-Nemlendiriciler ve cilt yağlarını serumdan sonra uygulamalısınız.

-Son olarak göz çevresi bakımını yapmalısınız. Göz çevresi en hassas bölge olduğu için, özel bir uygulama yapmak önemlidir.

Yüz bakım rutininize uygun tüm ürünler Watsons'ta sizi bekliyor!