background image
Alışveriş Sepetim
Sıralama:
17 ürün
filtreler
 

Geçici Saç Boyası Nedir?


Rutinlerden, hep aynı şeylerden ve aynı görünmekten sıkıldıysanız küçük bir değişiklik bile havanızı değiştirebilir. Yapacağınız değişiklik anlık modunuzu değiştirse de kısa sürede sevip sevmeyeceğinize emin olamıyorsanız geçici bir değişiklik yapmak daha iyi bir seçim olur. Saçlarınızda değişiklik yapmak isterseniz eğer belirli bir süre için saçlarınızı değiştirmenize olanak sağlayan geçici saç boyalarını tercih edebilirsiniz.
Geçici saç boyası diğer çeşitlere göre saça en az zarar verendir. Dilediğiniz rengi saçlarınıza zarar vermeden, kolayca uygulamak için kullanabileceğiniz geçici saç boyası saç diplerindeki beyazların kapanması için de sıklıkla kullanılır. Renk skalasının genişliği sayesinde mutlaka kendiniz için uygun bir seçenek bulabileceğiniz bu boya sayesinde saçlarınızda istediğiniz görünümü hızlıca elde edebilirsiniz. Geçici saç boyaları arasında açık renkler, koyu renkler gibi seçenekler mevcuttur. Mavi, kırmızı, sarı, mor, gri gibi çarpıcı renkler en çok tercih edilen çeşitler arasındır. Özellikle bu renklerin sprey saç boyası şeklinde bulunması da pratik kullanımıyla ürüne olan ilgiyi artırır.

 

 

Geçici Saç Boyası Nasıl Kullanılır?


Geçici saç boyalarını kullanmak oldukça kolaydır. Bunun için bazı adımları takip ederek kolayca saçlarınızı renklendirebilirsiniz.
● Geçici saç boyasını temiz ve kuru saça uygulamanız gerekir. Eğer geçici saç boyası sprey formda ise kıyafetleri ve çevreyi havlu veya örtü kullanarak kıyafetlerinizi ve çevrenizi korumayı unutmayın.
● Geçici saç boyasını kapta bir fırçayla ya da spreyse şişede çalkalayarak karıştırın. Bölümlere ayırdığınız saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Kullandığınız ürün bu noktada önemlidir. Kimi geçici saç boyası saç dipleri için tasarlanmışken kimi geçici saç boyası ise saç uçlarına özel olarak formüle edilmiştir. Kullanacağınız ürünün kullanma talimatı her aşama için oldukça önemlidir.
● Uygulama işlemi sonrasında talimatlara göre belirtilen süre boyunca bekleyin. Bu süre genellikle 20 ila 30 dakika arasındadır. Saçlarınızda tamamen kuruyan saç boyasını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Geçici saç boyası kaç dakika bekletilir?


Saçlarınız için kullanacağınız her üründe içerikler seçtiğiniz markaya göre değiştiği için mutlaka her üründe kullanma talimatını okumalısınız. Böylelikle saçlarınız için en doğru ürünü seçerek en az zararla saçlarınızda istediğiniz etkiyi yaratmış olurusunuz. Bazı geçici saç boyaları ise sürüldüğü anda kuruyarak daha hızlı bir etki yaratırken bazı geçici saç boyalarının kuruması için daha uzun süreye ihtiyaç duyulur. Ortalama olarak 20-30 dakika saçlarınızda boyanın kuruması için yeterlidir.

 

 

 

 

Geçici boya ıslak saça uygulanır mı?


Geçici saç boyalarının genellikle kuru saça uygulanması önerilir. Islak saça uygulandığında boya pigmentleri saç tellerine tutunmakta zorluk yaşar ve saça eşit bir şekilde dağılması engellenir. Islak saçta boya tutunamayacağı için istenilen sonucun alınması zorlaşır. Geçici saç boyasını kullanmadan önce saçlarınızı yıkayıp iyice kurutmanız önemlidir. Kuru saça uygulanan geçici saç boyası saça daha iyi yapışarak ve renk pigmentlerini emer. Kuru saç daha emici bir yüzeye sahiptir ve boyanın etkinliğini artırır. Bu sayede renk pigmentlerinin saç telinde daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

 

 

 

 

Geçici saç boyası kaç gün kalır?


Kozmetik ürünler markaya ve ürüne bağlı olarak farklı kullanım sürelerine sahiptir. Kullanacağınız her ürünün kendi kullanma talimatlarını dikkate alarak uygulama yapmalısınız. Geçici saç boyaları söz konusu olduğunda da bu durum geçerlidir. Ortalama 1-2 hafta kalıcılık sağlar. Bu süreyi saç saçın durumu, seçilen renk ve saç yıkanması faktörler değiştirir. Saçın dış tabakasına yapışarak renk veren geçici saç boyası sağlıklı saçlara uygulandığında çok daha iyi sonuç verir. Saçlarınızla uyumlu olan bir renk seçtiğinizde de saçlarınızda uzun süre kalıcılık sağlanarak daha iyi görünür. Boyadığınız saçlara iyi bakım vermek de kalıcılığı etkiler. Saçlarınızı ılık suyla yıkayarak boyanın daha uzun süre dayanır.

 

 

 

 

Geçici saç boyası nasıl akıtılır?


Geçici saç boyasıyla saçınızı boyadıktan hemen sonra pişman olabilirsiniz. Bu boya çeşidinde saçınızı tekrar eski haline getirebilmenin bir yolu var: saç boyasını akıtmak. Şampuanlama, limon suyu, bulaşık deterjanı gibi ürünler boyanın daha çabuk çıkmasına yardımcı olur. Geçici saç boyası su bazlı olduğu için bu ürünler sayesinde saçlarınızdan kolaylıkla akıtabilirsiniz.

 

 

 

 

Geçici saç boyası saçı yıpratır mı?


Saç boyaları arasından saçı en az yıpratan çeşit geçici saç boyalarıdır. Bu boyalar genellikle daha hafif formüllere sahiptir ve saçın dış tabakasına geçici olarak yapışarak renk verir. Bu sayede saça en az şekilde zarar verilmesi sağlanır. Saç boyaları içerdikleri bileşenlere bağlı olarak saçı bir miktar kurutabilir. Saçlarınızı nemli tutarak saç kırılmasının, kuruluğunun önüne geçebilir, saçlarınızın yıpranmasını engelleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Geçici saç boyası saçı beyazlatır mı?


Geçici saç boyalarının saçı beyazlatmak gibi bir etkisi yoktur. Saçın dış tabakasının geçici olarak kaplanmasını sağlar ve bu sayede mevcut rengi değişir. Eğer saçlarınızı beyazlatmak isterseniz kalıcı saç boyalarından yardım alabilirsiniz. Bu boyalar saçın doğal pigmentini değiştirerek daha kalıcı ve belirgin bir renk değişikliği sağlar.

 

 

 

 

Geçici boya üstüne boya tutar mı?


Geçici saç boyası üzerine başka bir boya uygulanabilir. Geçici boya su bazlı, hafif bir boyadır. Öncelikle geçici boyanın kurumasını beklemelisiniz. Geçici boyanın üstüne başka bir boya sürmeden önce boyalı yüzeyi temizlemek iyi bir fikir olabilir. Böylece yeni boyanın daha iyi tutunması sağlanır. Kullanacağınız boya da bu noktada önemlidir. Geçici boya saçta yeni bir yüzey yarattığı için uygun hazırlık yapmak ve doğru malzemeleri kullanmak önemlidir. Saçı yıpratmamak için mutlaka dikkatli davranmalısınız.

 

 

 

 

Geçici Saç Boyası Fiyatları


Saçlarınızda değişiklik yapmak istiyorsunuz ancak alacağınız sonucun sizi mutlu edip etmeyeceğinden çok da emin değilseniz geçici bir değişiklik yapmak iyi bir fikir olabilir. Bu değişikliği yaparken saçlarınızın zarar görmemesi, sağlığını kaybetmemesi için kullanacağınız ürünleri dikkatle seçmelisiniz. Geçici saç boyası çeşitleri markaya, ürün içeriklerine ve kalitesine göre farklılık gösterir. Kendiniz ve saçlarınız için en uygun olan geçici saç boyası için önerilerimizden birine şans verebilirsiniz.

L'Oreal Paris Magic Retouch Sprey
Kozmetik ve saç bakım ürünlerinde dünyaca ünlü bir marka olan L’oreal saç boyalarıyla da ön plana çıkar. L'Oreal Paris Magic Retouch serisindeki sprey formunda olan geçici saç boyaları ile beyaz veya gri saç köklerini hızlı bir şekilde kapatmak için kullanılır. Oluşturduğu renk katmanı sayesinde geçici bir kapatma sağlanır. L’oreal sprey saç boyası renkleri ve kolay uygulanması sayesinde oldukça sevilir.

Luis Bien Saç Dolgunlaştırıcı Toz
Saç diplerine direkt etki ederek kapatıcılık sağlayan Luis Bien Saç Dolgunlaştırıcı Toz ile saçlarınızı hem renklendirebilir hem de dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Saniyeler içerisinde etkisini gösteren bu geçici boya sayesinde saç derisindeki seyrekliğinde önlenmesine yardımcı olur. Kuru saçlara uygulanan sprey doğal bir görünüm sunar.

Schwarzkopf Root Retoucher Root Retoucher Sprey Boya
Saçlardaki beyaz veya gri görünümü azaltmak için özel olarak formüle edilen Schwarzkopf Root Retoucher Root Retoucher Sprey Boya, anında saçta renk katmanları oluşturur ve köklerdeki boşlukları, beyazları kamufle eder. Kolay kullanım imkânı sunan Schwarzkopf geçici saç boyası sprey formu sayesinde saç köklerine doğrudan püskürterek kullanabilirsiniz. Siyah, kahverengi renk seçeneğiyle doğal saç renklerine uyum sağlar.

 

 

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *