Saç Düzleştiriciler

Saç düzleştiriciler, kuaföre gitmeden pırıl pırıl parlayan düz saçlara sahip olmanızı sağlayan sıcak plakalardır ve kullanımı oldukça kolaydır. Saçlarınız kıvırcık veya dalgalı bir forma sahipse saç düzleştiriciyle fön dokusu verebilir, buklelerle hareketlendirebilirsiniz. İstediğiniz formda bakımlı saçlara sahip olabilmek için saç tipinize uygun bir cihaz seçmeniz oldukça önemlidir. Watsons’ın geniş ürün yelpazesinde saçınıza iyi gelecek saç düzleştirici markaları ve bütçenize uygun saç düzleştirici fiyatları sizi bekliyor.

Saç Düzleştiriciler Nasıl Kullanılır?

Bakım yaparken zarar vermemek için öncelikle saçlarınızı iyi tanımalı ve düzleştirici tercihinizi saç tipinize göre belirlemelisiniz. Saç düzleştiriciler yüksek ısılarla çalışan cihazlar olduğundan, sıcaklık ayarı tercihleri saçın inceliği veya kalınlığına göre değişebilir. Saçlarınızı düzleştirmeden önce kuru veya hafif nemli olmasına ve dolaşıklık kalmayacak şekilde fırçalamaya özen gösterin. Saçlarınız ince telliyse saç düzleştiricinizin ısı ayarını en düşük derecede, kalın telliyse ortalama 200 derecede ayarlayın. Orta kalınlıkta saç tellerini yıpratmamak için önerilen ısı derecesi ise 170 derecedir. Saçlarınızı tutam tutam bölerek ve dip kısmından uca doğru gelerek düzleştirin. Böylelikle düzleştirdiğiniz saçlarınız işlem görmemiş bölümlere kolayca ayrılır ve daha kısa sürede şekil alır.

Saç Düzleştirici Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kabarık ve kalın telli saçlar yüksek ısı sağlayan saç düzleştiriciler gerektirirken ince telli saçlar içinse ısı ayar çeşitliliği sunan dijital göstergeli cihazlar seçilmelidir. Form olarak birçok boyutta üretilen ve plaka genişliği de değişkenlik gösteren saç düzleştiricileri erkekler de kullanabilir. Küçük ebatlardaki ve ince formdaki cihazlar erkek saçı için ideal iken uzun saçlar için geniş plakalı cihazlar daha iyi sonuçlar vermektedir. Saçlarınız uzun ve doğal kıvırcıksa buhar fonksiyonlu ve dişli tarak aparatlı cihazları tercih edebilirsiniz. Kıvırcık saçın düzleşmesi daha fazla zaman ve daha fazla efor gerektirdiğinden ısı ayar seçenekli bir saç düzleştirici bu saç tipi için daha uygun olacaktır.

Saçınızı Düşünen Saç Düzleştirici Modelleri Watsons’ta!

Watsons, saç tipinize ve bütçenize uyan saç düzleştirici fiyatları ile kuaför salonuna gitmenizi gerektirmeyen pratik çözümler sunuyor. Watsons’ta kendi markasının adını taşıyan saç düzleştiricilerin yanında Braun saç düzleştirici ve Babyliss saç düzleştirici gibi uluslararası markaları da bulabilirsiniz.

Fiyata göre filtrele
  • 239,90 549,90