background image
Alışveriş Sepetim
 

 

Bebek ve Çocuk Güneş Koruyucuları

 

Bebek ve çocuk güneş koruyucuları, hassas ciltler için özel tasarlanır. Yüksek koruma vadeden çocuk güneş kremi ürünleri, onları olası güneş yanıklarından, tahrişten korur. Çocuklarda alerjiye de neden olabilen güneş ışınlarından korunmanın en etkili ve kolay yolu güneş kremleridir. Giysiler, gözeneklerinden güneş almaya devam ettiği için tam koruma sağlamaz, oysa kremler düzenli aralıklarla yenilendiğinde cildin güneş ışınlarının zararından korunmasına yardımcı olur.

 

Bebek ve Çocuk Güneş Koruyucuları Çeşitleri

 

Bebeklerin yumuşacık ve nazik cildi için birçok farklı çocuk güneş kremi bulabilirsiniz. Markalar, farklı formlarda güneş koruyucular sunar. Kimi ürünler kolay sürüm için spreyli tasarlanırken, kimi deodorant benzeri ürünler basınçlı kutularda sunularak zahmetsizce tazelenmeye imkan verir. Bebekler için güneş kremi çeşitleri arasında losyon ve krem ürünler de sıklıkla bulunur.

 

Bebekler Güneş Kremleri Nasıl Seçilir?

 

-Bebek güneş kremi içinde olabildiğince az zararlı madde bulundurmalıdır. Paraben, parfüm gibi maddelerin olmadığı güneş kremleri tercih edilmelidir. Organik bebek güneş kremi ürünlerinde sertifika ve kalite belgelerinin işaretleri aranmalıdır.

-Bebek ciltleri çok hassas olduğu için yüksek faktörlü güneş ürünleri alınmalıdır.

-Sık terleyen, deniz veya havuza giren çocuklar ve bebekler için suya dayanıklı kremler seçilmelidir.

-Kremler hem UVA hem de UVB koruması içermelidir.

-Kremler ekstra besleyici içerikler bulundurabilir. Kullanıcılar ürün seçimi yaparken, çocuklar için güneş kremi ürününün E vitamini gibi besleyici ve cilt bariyerini destekleyici maddeler içerip içermediğini kontrol edebilir.

-Bebek ve çocuk ciltlerinin hassaslığı göz önüne alındığında Duaderm, Cosmed, Door, Garnier, Nivea sun kids veya Sebamed bebek güneş kremi gibi kaliteli markalar tercih edilmelidir.

-Çocukların rahatsız hissetmemesi için ürünlerin yapışmaz ve hızlı emilen formüllü olması önem arz eder.

 

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

 

Bebekler için güneş kremi, tüm cilde eşit olarak dağıtılacak şekilde sürülür. İz kalmayıncaya dek, masaj yapılacak cilde yedirilir. Ürünlerin koruma faktörü ne kadar yüksek olursa olsun, 2 saatte bir yenilenmelidir. Dört mevsim güneş kremi sürülmeli, yalnız deniz kenarında değil gün içinde oyun oynarken, gezerken bile çocuklarda güneş kremi bulunmalıdır. Güneş kremi dışarı çıkmadan 30 dakika önce sürülmeli ve yarım saat sonra güneş ile temas edilmelidir. Çocuklar için tasarlanan güneş kremleri, çok hassas cilde sahip olan yetişkinler tarafından da kullanılabilir.

 

Siz de Garnier, Sebamed ve Nivea bebek güneş kremi gibi en iyi bebek güneş kremlerini Watsons'ta bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz.