background image
Alışveriş Sepetim
Sıralama:
0 ürün
filtreler
1
 

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri Nelerdir?


Sıcak ve güneşli günlerde ister istemez enerjiniz yükselir, kapalı ve soğuk bir güne nazaran daha keyifli olursunuz. Güneşin yaydığı enerji ve ışınlar vücudunuzda mutluluk hormonunun salgılanmasını da destekleyen, yokluğunda sizi depresyona sokabilecek bir vitamin üretir: D vitamini. Güneş ışınları sayesinde D vitamini almak kemiklerinizi iyileştirir, bağışıklığınızı güçlendirir. Güneşle ilişkiniz kontrollü olduğu sürece hep faydalı yönlerini görmüş olursunuz. Eğer kontrolsüz ve bilinçsiz bir şekilde güneş ışınlarına maruz kalırsanız güneş yanıkları, ciltte lekelenme, yaşlanma belirtileri gibi başlangıç problemler ya da cilt kanseri gibi ileri hastalıklar yaşamanız söz konusu olabilir. Güneşten korunmak için güneş kremi kullanmak önemlidir. Böylece cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumuş olursunuz. Güneş kremini cildinizden gece uyumadan önce temizlemeniz gerekir. Ardından gün boyu güneşte temasından yıpranan cildinize bakım yapmanız gerekir. Bunun için de güneş sonrası bakım ürünleri kullanmalısınız. Güneş sonrası kuruyan, yıpranan cildinizi nemlendirmek önemlidir. Bunun için güneş sonrası kremleri yoğun nemlendirme etkili olur. Nemlendirici krem, aloe vera jel, C vitamini serumu gibi içerikleri cildi onarmaya ve tazelemeye yardımcı olan ürünler kullanılır.

 

 

Güneş Sonrası Bakım Kremi Ne İşe Yarar?


Güneş sonrası bakım kremi gün boyu gün ışığına maruz kalmış cildinize ihtiyacı olan nem ve bakımı sağlamak için tasarlanmıştır. Güneşin neden olduğu hasarlardan, cildi nem kaybından, kızarıklıklardan, güneş yanıklarından, tahriş ve hatta erken yaşlanma gibi çeşitli sorunlardan korumak için güneş kremi kullanmak kadar güneş sonrası bakım kremi kullanmak da önemlidir. Onarıcı etkiye sahip bu kremler hasarların hafifletilmesine yardımcı olmak ve cildin iyileşmesini hızlandırmak için özel olarak tasarlanan ürünlerdir. Güneş sonrası bakım kremleri, cildinizi nemlendirmek, sakinleştirmek, beslemek ve iyileştirmek için çeşitli nemlendiriciler, vitaminler, antioksidanlar ve diğer aktif bileşenler içerir. Bu bileşenler cildinizi yenilemeye ve hasarı onarmaya yardımcı olur.
Güneş sonrası bakım kremleri, cilt bakım rutininizin önemli bir parçası olmalıdır. Güneşe maruz kalındıktan sonra ciltteki nem kaybını azaltır. Bunun için cildin yenilenmesine yardımcı olun içeriği ve güneş hasarlarını önleyen formülü sayesinde cilde esneklik ve sağlık kazandırır. Ayrıca, güneş sonrası bakım kremleri cildinizi nemlendirerek, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

 

 

 

 

Güneş Sonrası Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?


Her bakım ürünü doğru kullanıldığında etkisini gösterir. Ayrıca sadece doğru ürünü seçmek, uygulama talimatlarına uygulamak değil doğru sırayla kullanmak da önemlidir. Cildiniz güneşe maruz kaldıktan sonra ihtiyaç duyduğu bakımı almasına yardımcı olmak için güneş sonrası bakım kremini nasıl kullanacağınıza dair size birkaç tavsiyemiz var:

Cildinizi Temizlemek
Güneş sonrası bakım kremini kullanmadan önce cildinizi temizleyin. Böylece cildiniz güneş sonrası bakım kreminin etkisini daha iyi emer.

Cildinizi Kurulamak
Cildinizi nazikçe kurulayın ve nemli bırakın. Cilt nemli olduğunda, kremin etkisi daha iyi olur.

Güneş Sonrası Kremi Uygulamak
Küçük bir miktar kremini elinizde ısıtın ve yüzünüze, boyun bölgenize ve diğer güneşe maruz kalmış bölgelere nazikçe masaj yaparak uygulayın. Kremin emilmesine izin verin.

Düzenli Kullanmak
Güneş sonrası bakım kremini, güneşe maruz kaldıktan sonra her gün düzenli olarak kullanın. Böylece cildinizin nemli kalması ve güneşin neden olduğu hasarların önlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ekstra Bakım İçin Ek Ürünler Kullanmak
Güneş sonrası bakım kreminin yanı sıra, aloe vera jeli, C vitamini serumu veya nemlendirici gibi diğer güneş sonrası bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Güneşlenme Sonrası Ne Yapılmalı?


Güneşlenme sonrası cildinizin sağlığını korumak için öncelikle hemen serinletmelisiniz. Eğer yapabiliyorsanız soğuk bir duş almak da serinlemenize ve rahatlamanıza yardımcı olur. Ardından cildinizi nemlendirmelisiniz. Güneşin etkisiyle oluşabilecek hasarların bir sonucu olarak cildiniz nem kaybeder. Kaybettiği nemi geri kazanması için mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz. Dışarıdan cildi nemlendirmek önemli olduğu kadar içeriden nem dengesini sağlamak da önemlidir. Bunun için de mutlaka bol bol su için. Güneşin neden olduğu dehidrasyon riskine karşı, güneşlenme sonrası bol su içmek önemlidir. Vücudunuzun susuz kalması cildinizin sağlığına zarar verebilir ve güneş yanığına neden olabilir.

 

 

 

 

Güneşlendikten Sonra Cilt Bakımı Yapılır mı?


Güneşlendikten sonra cilt bakımı yapmak normalde cilt bakımı yapmaktan daha kritiktir. Güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalmak ciltte kuruluk, tahriş, kızarıklık, lekeler ve hatta güneş yanığı gibi cilt problemlerine neden olabilir. Güneşlendikten sonra cildinizi yatıştırmak, nemlendirmek ve güneşin neden olduğu hasarı azaltmak için birkaç basit adım izleyebilirsiniz.
Öncelikle, güneş sonrası bir duş alın ve cildinizi yumuşak bir havlu ile nazikçe kurulayın. Cildinizi kurutmak için sert bir havlu kullanmaktan kaçınmalısınız, çünkü bu cildinize tahrişe neden olabilir. Daha sonra, cildinizi güneş sonrası bakım kremi ile nemlendirin. Bu, cildinizi nemlendirerek, yatıştırarak ve cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyarak, güneşin neden olduğu hasarı azaltmaya yardımcı olur.
Güneş yanığı ya da cilt tahrişleriniz varsa, soğuk kompresler kullanarak cildinizi yatıştırabilirsiniz. Soğuk kompresler, cildinize serinlik ve rahatlama sağlar. Ayrıca, güneşin neden olduğu hasarı azaltmak ve cildinizin kendini yenilemesine yardımcı olmak için C vitamini, E vitamini ve antioksidanlar gibi maddeleri içeren bir cilt bakımı ürünü kullanabilirsiniz.
Son olarak, güneşlenme sonrası cildinizi korumak için güneşe maruz kalmaktan kaçınmanız veya güneşe çıkmadan evvel uygun güneş koruyucu ürünler kullanmanız önemlidir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cildinizin sağlıklı ve genç görünmesini sağlar.

 

 

 

 

En İyi Güneş Sonrası Bakım Kremleri


Tüm gün güneşin keyfini çıkardıktan sonra bu keyfin devam etmesi için cildinize özenli bir bakım vermelisiniz. Böylece cildinizde güneşten kaynaklanan bir hasar olmasının önüne geçerek, cildinizde ve ruhunuzda sadece keyifli anların kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için güneşlenme sonrasında cildinizi korumak, nemlendirmek ve yenilemek için özel olarak formüle edilmiş after sun yani güneş sonrası krem kullanmak önemlidir. Peki en iyi güneş sonrası bakım kremleri hangileridir? Sizin için en sevilen ürünleri seçtik:

Nivea Sun Güneş Sonrası Nem Güneş Sonrası Spreyi
Cilt bakım ürünlerinde uzman marka olan Nivea cilde kaybettiği nemi geri kazandıran Nivea Sun Güneş Sonrası Sprey ile cildinizde rahatlatıcı etki yaratır. İçerisindeki aloe vera ve hyaluron ile bakım yapan ve hızlı emilen formül, güneşe maruz kalmış cildi yatıştırır ve nemlendirir. Cildin kaybettiği nemi kazanmasına yardımcı olur. Yağlı bir his bırakmaz, kolayca sürülür.

Solait Güneş Sonrası Aloe Vera Sprey
Güneşli bir gün sonunda cildinizi rahatlatmanın en iyi yolu Solait Güneş Sonrası Aloe Vera Sprey ile cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı vermektir. Cildi nemlendirir, antioksidanlar içerir ve güneşin neden olduğu hasarı azaltmaya yardımcı olur. Kullanır kullanmaz cildinizdeki yumuşak ve rahatlama hissini yaşarsınız.

Eda Taşpınar Güneş Sonrası Serinletici Jel
Güneşlenme konusunda ilham kaynağı olan Eda Taşpınar kalıcı bronzluğunu ve sağlıklı cildini güneş sonrası bakımlarla da destekliyor. Yaz aylarında mutlaka adından bahsettiren Eda Taşpınar, kendi adını taşıyan markasının güneş sonrası serinletici jeli cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken güneşle temas eden yerlerdeki kurulukları giderir. İçeriğinde yer alan E vitamini sayesinde bronz teninizi serinletir. Cildinize bakım yaparak canlılık verir.

 

 

 

 

Güneş Sonrası Bakım Kremi Fiyatları

Güneş bakım ürünleri konusu olduğunda seçeceğiniz ürünün özellikleri ve içeriklerine göre fiyat skalası farklılık gösterebilmektedir. Güneş sonrası bakım ürünlerini incelerken özellikle cilt tipinize ve ürün içeriğine göre tercih yapmalısınız. Her zaman bütçenize en uygun ürünleri Watsons’ta bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *