Sevgililer Günü Fırsatları

Sevgilinizi Mutlu Edecek Sevgililer Günü Hediyeleri

Sevgililer Günü sembolik de olsa aşkın ve sevginin kutlandığı özel bir gündür. Eşinize, sevgilinize ve tüm sevdiklerinize almak isteyeceğiniz hediye çeşitlerini Watsons’ta bulabilirsiniz. Sevgilinize sürpriz bir kutlama hazırlayıp yaşadığınız anı güzel bir Sevgililer Günü hediyesiile taçlandırabilirsiniz. 

Sevgililer Günü Ne Zaman?

Sevgililer Günü her yıl 14 Şubat’ta kutlanır. Yüzyıllar öncesinden gelen ve hüzünlü bir hikâyesi olan bu gün, aşkın ve sevginin günü olarak kabul edilir. 14 Şubat, tüm dünyada kutlanan ve sevgililerin birbirine hediyeler aldığı özel bir gündür. 

Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Tüm dünyada yaygın olarak kutlanan ve "St. Valentine’s Day" olarak da bilinen günün tarihçesi, MS 3. yüzyıla dayanır. O yıllarda Roma İmparatoru Claudius II, ordusunu daha güçlü kılmak için askerlerin evlenmesini yasaklar. Bu duruma üzülen ve gençleri kavuşturmak isteyen Aziz Valentine ise askerleri gizlice evlendirmeye devam eder. Durumdan haberdar olan Roma İmparatoru Claudius II, yasağa uymayan Aziz Valentine’i MS 270 yılının 14 Şubat’ında idam ettirerek cezalandırır. Bu tarih önceleri Aziz Valentine günü olarak anılır. 1800’lü yılların ortalarında Amerikalı Esther Howland'ın 14 Şubat’ta ilk Sevgililer Günü kartını göndermesiyle farklı bir anlam kazanan bu tarih, o yıllardan beri aşkın günü olarak kutlanır. 

Sevgililer Günü Hediyesi Ne Alınır?

“Sevgililer Günü’nde ne alınır?” diye bir araştırma yaptığınızda yüzlerce seçenekle karşılaşırsınız. Kıyafet, takı, mücevher, cüzdan, saat, çanta, kişiye özel hazırlanan dekoratif eşyalar, parfüm, cilt ve saç bakım ürünleri gibi birçok hediye alternatifi bulabilirsiniz. Romantik bir hediye almak istiyorsanız otantik tasarımlı müzik kutusu, kalp şeklinde üretilen renkli mumlar ve ışıklı kar küresi gibi seçenekler size yardımcı olur.

Sevgililer Günü’nde Erkeğe Ne Hediye Alınır?

14 Şubat için tasarlanan özel hediyeler, birçok alternatif sunarak seçim yapmanızı kolaylaştırır. Erkeklerin ilgi odağı olan elektronik eşyalar, saatler ve takıların yanı sıra eldiven, atkı ve bereden oluşan 3’lü takımlar, deri ceketler ve baskılı sweatshirt modelleri erkek arkadaşınıza ya da eşinize alabileceğiniz işlevsel hediyelerdir. Dünyaca ünlü markalar tarafından üretilen erkek parfümleri, özel bakım setleri, cilt ve saç bakım ürünleri ise tercih edebileceğiniz diğer hediyeleri oluşturur.

Kadına Uygun Sevgililer Günü Hediyeleri Nelerdir?

Kadınlara hediye seçmek erkeklere oranla daha kolaydır. Takı, ayakkabı, çanta, şapka, kemer, saç aksesuarı gibi seçenekleri değerlendirebilir ya da makyaj malzemeleri, cilt ve saç bakım ürünleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Kişiye özel objeleri, kaban, mont ve ceket gibi dış giyim ürünlerini de listenize ekleyebilirsiniz.

Watsons Sevgililer Günü fırsatlarından yararlanarak partneriniz için özel bir hediye paketi de hazırlayabilirsiniz. Ünlü markaların tasarladığı parfümler, bakım kremleri, vücut losyonları, şampuan çeşitleri ve kişiye özel bakım setleri arasından seçim yaparak sevgilinize özel hediyenizi Watsons’tan satın alabilir, 14 Şubat’ta onu şımartabilirsiniz.