background image
Alışveriş Sepetim
Sıralama:
80 ürün
filtreler
Watsons Club ile
loyaltycard
( 6 )
Sepete Ekle
Watsons Club ile
loyaltycard
( 2 )
1 2
 

Vücut Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?


Vücudumuzun en çok ihtiyaç duyduğu vitaminlerden biri D vitaminidir. D vitamini güneş ışınlarından alınır, kemikleri iyileştirmeye, bağışıklığı güçlendirmeye yarar. Güneş ışınları hem sağlığımız için bu kadar faydalıdır hem de yaydığı ultraviyole ışınlarla zararlıdır. Bu nedenle güneşin yalnızca iyi ışınlarından faydalanmak için mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Vücut için güneş kremi kullandığınızda bağışıklığınıza ve kemiklerinize iyi gelecek D vitamini vücudumuza ulaşırken cilt lekeleri başta olmak üzere cilt kanserine kadar pek çok zarara sebep olabilecek zararlı ışınların etkisi engellenmiş olur.
Güneş kremi deyince akla ilk olarak yüz için olanlar gelir. Vücudumuzu kıyafetlerle koruyabiliriz ancak yüz için böyle bir koruma söz konusu değildir. Yine de kıyafetlerin örtmediği bölgeler, yaz aylarında giyilen yazlık kıyafetler güneşe karşı koruma önlemi almanızı gerektirir. Ayrıca güneşten etkilenmemek için sürekli vücudunuzu örten kıyafetler giymek de en az UV güneş ışınları kadar zararlıdır. Kemik erimesi gibi D vitamini yetersizliğinden kaynaklanan pek çok hastalığa kapı aralar. Bunun için vücudunuzu, yüzünüzü güneşin zararlı ışınlarından korumalı ancak mahrum bırakmamalısınız.

 

 

Her Gün Güneş Kremi Sürülür mü?


Güneşin zararlı ışınları her gün güneşin doğumundan güneşin batışına kadar vücudunuza etki eder. Bunun için her gün güneş kremi kullanmanız hatta gün içerisinde güneş kreminizi tazelemeniz gerekir.. Her gün kullanacağınız için cilt tipinizle uyumlu bir ürün seçmelisiniz. Böylece seçtiğiniz güneş kremi cilt sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Cilt tiplerine uygun vücut güneş güneş kremi seçimi oldukça önemlidir. Farklı cilt tipleri için farklı güneş koruyucu faktör seviyeleri ve güneş kremleri kullanmalısınız. Ne kadar süreyle tazelemeniz gerektiği konusuna gelince bu süre güneşe ne kadar gün ışığına maruz kalacağınıza göre değişir. Gün içerisinde güneş ile temasınız ne kadar uzun sürecekse ona göre güneş kremi kullanımınızı artırmalısınız. Kullanacağınız ürünün 24 saate kadar koruma sağlama özelliği olsa dahi gün içerisinde kreminizi yenilemeniz gerekir. Gün boyu elinizi yüzünüzü yıkamak, terlemek gibi etkenler nedeniyle güneş kremi vücuttan silinir ve etkisini kaybeder. Bunun için tazeleyerek kalıcılığı artırmalısınız. Güneş kreminin güneşe çıkmadan aktif olabilmesi için en az 20 dakika önce kadar güneş kremi sürmelisiniz.

 

 

 

Güneş Kremi Vücutta Ne Kadar Kalmalı?


Güneş ile temas edeceğiniz süre boyunca güneş kremi vücudunuzda kalmalıdır. Genel olarak, güneş kremi 2 saatte bir tekrar uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra, terledikten sonra, yüzdükten sonra veya havluyla kurulandıktan sonra da güneş kremi tekrar uygulanmalıdır. Ayrıca, güneş ışınlarının en yoğun olduğu öğle saatlerinde de güneş kremi uygulamasının sıklığı artırılabilir. Vücudunuzun güneşle temas eden bölgeleri için mutlaka bu uygulamaları yapmalı, cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız. Gün ışığına maruz kaldığınız her an krem uygulamalısınız.
Gece yatmadan önce vücudunuzu, yüzünüzü sürdüğünüz kremden ve tüm kozmetiklerden temizlemelisiniz. Güneş kremleri çoğunlukla SPF içerdiği, su geçirmez özellikte olduğu için mutlaka kişisel bakım ürünleri yardımıyla temizlenmelidir. Temizlenmediği takdirde cilt yüzeyindeki gözenekleri tıkayarak sivilce, siyah nokta gibi problemlere sebep olur. Bunun için mutlaka iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Özellikle vücudunuzda sık sık güneş kremi kullandığınız zamanlarda peeling, kese gibi cildin üst tabakasından ölü derileri temizleme işlemleri uygulanmalıdır.

 

 

 

Güneş Kremi Sürdükten Sonra Yıkanır mı?


Güneş kremi sürdükten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Özellikle suya dayanıklı ürünler sayesinde krem cildinizdeki etkisini hemen yitirmez. Sadece gün içerisinde yenilenme ihtiyacını artırır. Suyla her temasınızın ardından kremi yenilemelisiniz. Ayrıca güneş kremlerinin suya dayanıklı etkisi sayesinde denize ya da havuza girdiğinizde koruma etkisini yitirmez.
Cildinize sürdüğünüz kozmetik ürünler, güneş kremleri gibi ürünler sadece su ile temasta çıkmayacağı için mutlaka temizlemelisiniz. Kozmetik ürünlerin ve güneş kremlerinin içerisindeki bileşenlerin formülü sadece temizleyici ürünler kullanarak temizlenebilir. Yağ bazlı içerikleri olan güneş ürünleri suya dayanıklı yapıda olması nedeniyle temizlenebilmesi için yağ bazlı temizleyici ürünler kullanılmalıdır. Cildi yağlı olanlar bu ürünleri kullanmaktan endişe etse de sağladığı derinlemesine temizlik bu kaygının önüne geçer. Yağ bazlı temizleyiciler ciltteki sebumu artırmaz aksine cildinizi iyice temizlememek daha fazla yağlanmasına ve ciltte çeşitli sorunlara yol açar. Derinlemesine temizlik işlemleri cilt sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

 

 

 

 

En iyi Vücut Güneş Kremleri


En iyi vücut kremi, kişisel ihtiyaçlarınıza ve cilt tipinize göre değişebilir. Ancak genel olarak, nemlendirici özellikleri yüksek, ciltte hızlıca emilen, cildi pürüzsüzleştiren ve aynı zamanda doğal bileşenler içeren vücut kremleri önerilir. Bazı popüler ve tercih edilen vücut güneş kremi markaları şunlardır:

Sinoz Ultra Yüksek Koruyucu ve Nemlendirici Güneş Krem Sprey Spf 50
Kuru ve hassas ciltlere özel olarak formüle edilen bu güneş kremi sayesinde cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken cildinizin ihtiyacı olan bakımı verebilirsiniz. Sprey formu sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Yüksek koruma faktörü düzenli kullanıldığında cilt rengini açar ve pürüzsüz cilde sahip olmanızı sağlar.

Nivea Sun Koruma ve Nem Güneş Losyonu Spf 50r
Cildi yoğun bir şekilde nemlendirir ve içerdiği badem yağı ve vitamin E gibi bileşenler ile cildi yumuşatır. Nivea Sun koruma etkisinin yanında uzun süreli ve yoğun nemlendirme sağlar. Cildin güneş ışınları nedeniyle kaybedebileceği nemi korumasına sağlar. Cildin güneşin ultraviyole etkilerinden ve yaşlanma belirtilerinden korunmasını destekler.

Solait Nemlendirici Güneş Losyonu Pouch Spf 50r
Özel geliştirilen formülü sayesinde kolay emilen, UVA ve UVB ışınlarına karşı 50 faktör koruma sağlar. Ciltte oluşabilecek lekelerin, yaşlanma belirtilerinin önüne geçer. Solait Nemlendirici Güneş Losyonu Pouch suya dayanıklı yapısı sayesinde uzun süreli kullanım imkânı sağlar. Kuru ciltleri derinlemesine nemlendiren ve cildi pürüzsüzleştiren bir vücut losyonudur.

Watsons Aqua UV Güneş Koruyucu Jel Spf 50
Watsons kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde kendi ürünlerini üreterek kullanıcılarına güvenli ürünlere kolaylıkla ulaşma fırsatı sunar. Watsons Aqua UV Güneş Koruyucu Vücut Jel de bu ürünlerden biridir. Uv ışınların koruması, 50 SPF olması yüksek koruyuculuk sağlar. Jel formu sayesinde cildi nemli tutarak cildin doğal koruyucu bariyerini güçlendirir.

 

 

 

 

Vücut Güneş Kremi Fiyatları


Vücut güneş kremi çeşitleri fiyatları marka, formülü SPF seviyesi, ürün boyutu gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Onlarca seçenek arasından kendi ihtiyaçlarınızı, cilt tipinizi belirleyerek bütçenize uyun olan seçeneği kolayca bulabilirsiniz. Suya dayanıklı olması gibi bazı güneş kremi özelliklerine bağlı olarak da fiyat değişiklik gösterebilir. Güneş kremi ya da kozmetik ürünler kullandığınızda mutlaka cilt temizleme ürünleri ile cildinizi temizlemelisiniz. Cilt temizleme ürünleri kullanacağınız kozmetik ürünlerin içeriğine göre farklılaşır. Yağ bazlı, su bazlı gibi formülasyonlar kullanılan ürünlerin temizlenmesi konusunda yardımcı olur. Vücut güneş kremleri, losyonlar, güneş sonrası bakım ürünler, vücut temizleme jelleri ve çok daha fazla kişisel bakım ürününü Watsons’ta bulabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü en avantajlı fiyatlarla almak için web sitemizi ya da mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *