background image
Alışveriş Sepetim
Tıraş Sonrası Bakım
Sıralama:
17 ürün
filtreler
 

 

Tıraş Sonrası Bakım Ürünleri

 

Erkek bakımın vazgeçilmez bir parçası olan tıraş, aynı zamanda cilt için yorucu bir eylemdir. Jilet gibi keskin araçlar, cilt üzerinden kayarken sakal ve bıyıkları keser ancak cilt yüzeyini de tahriş edebilir. Özellikle hassas ciltler, tıraş sonrasında özel bakıma ihtiyaç duyar. Tıraşı konforlu hale getiren en iyi tıraş sonrası bakım ürünleri Watsons'ta bulunur.

 

Tıraşa Konfor Katan Tıraş Sonrası Bakım Ürünleri

 

Tıraş sonrası ürünlerin ortak özelliği cilt ve sakal sağlığının korunması için bakım vadetmesidir. Ürünler arasında traş losyonu çeşitleri, traş sonrası kremi, balsam ve serumlar bulunabilir. Ürünler tıraş ile yorulan, gerilen, tahriş olan cildi yatıştırmaya yardımcı olur. Cildin tıraş köpüğü veya sabun gibi ürünlerle beraber kaybettiği nemi geri kazanmasını ve yoğun bakım ile hızla onarılmasını sağlar. Tıraş ürünleri yalnız cilde değil, sakal köklerine de bakım yapmanıza imkan tanır.

 

Neden Tıraş Bakımına Önem Verilmeli?

 

-Tıraş sonrası bakım ihmal edildiğinde ciltte yanma, pürüzlü doku, kızarıklıklar fark edilebilir.

-Nemden ve yoğun bakımdan yoksun kalan ciltte pullanma ve tahriş daha sık görülür.

-Tıraşla beraber hareketlenen cilt metabolizması sürülen ürünü çok daha hızlı emer, bu nedenle tıraş sonrası sürülen serumlar çok daha etkili olur. Bakımlı erkekler, sakal uzattıkları dönemlerde ise bakımlarını sakal balsamı ile tamamlayabilir. Morfose gibi bakım markalarının sakal bakım ürünlerini bulabilirsiniz.

-Ölü hücrelerden arınan cilt hassaslaşır. Tıraş sonrası bakım yapılmadığında tahriş gibi diğer cilt sorunları sıklıkla görülebilir. Ferahlatıcı tıraş losyonu ürünleri bu sorunu ortadan kaldırmak için tasarlanır. Tıraş sonrası cilt bakımı için özel tasarlanan tıraş sonrası balsam ürünleri bu esnada önleyici olarak da rahatlıkla kullanılabilir.

 

Tıraş Sonrası Ürünlerin Kullanımı

 

Sakallarınızı kestikten sonra yüzünüzdeki köpüğü, ölü deri ve kılları arındırmanın ardından bakıma geçebilirsiniz. Kuru ve temiz cilde süreceğiniz ürünü avucunuza alarak yüzünüze eşit şekilde dağıtabilirsiniz. Ürünü sakalın dağıldığı yanak, boyun kısımlarına sürmeli ve masajla hafifçe yedirmelisiniz. Dilerseniz, tıraş sonrası bakım için rahatlıkla Gillette tıraş sonrası losyon ve Nivea tıraş losyonu ürünlerini kullanabilirsiniz. Nivea balsam ürününün yanı sıra en sık tercih edilen Arko ürünlerine de rastlayabilirsiniz. Dünyaca ünlü Amerikan erkek bakım markası Old Spice da farklı tıraş bakım ürünleri ile yenilik arayan erkeklere alternatif oluşturur. Siz de dilediğiniz tıraş bakım ürününü Watsons'ta bulabilir, kolaylıkla sipariş vererek bakımınızı profesyonel ürünlerle kusursuz kılabilirsiniz. Hemen sipariş verin, tıraşı çok daha konforlu hale getirin.