background image
Alışveriş Sepetim
 

Saç Toniği Nedir?


Saç trendleri gibi saç bakım trendleri de her sene değişiyor. Son zamanların popüler ürünü saç toniği ile saçlarınızın parlak, canlı ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Saç tellerinin yenilenmesini sağlayan formülü ile saç derisine bakım yapar, kan dolaşımını hızlandırır ve saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar. Özellikle saçları ve saç derisi kuru olanların favorisi olan saç toniğini yakından tanımak isterseniz bilmek istediğiniz her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.
Saç toniği saçlarınızı güçlendirmek, beslemek, onarmak ve saç derisini sağlıklı tutmak için tasarlanan bir üründür. Genellikle sıvı formda olan bu ürün saç derisine masaj yaparak uygulanır. Saç derisine masaj yaparak kullanılır çünkü saç derisi tarafından emilmesi gerekir. Masaj daha iyi emilmesini sağlar. Saç diplerine daha fazla besin ve oksijen taşınmasına yardımcı olur. Bu da tonik içeriklerinin saç köklerine daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Saç köklerini uyaran bu işlem sonrası kan akışında yaşanan değişikle birlikte saç büyümesi desteklenir, saç dökülmesi azalır. İçeriğinde bitkisel özler, mineraller ve vitaminler bulunan saç tonikleri temizlenmiş saça ve saç derisine uygulanır. Saç bakım rutininizde katkısı saymakla bitmeyen saç toniğine mutlaka yer vermelisiniz.

 

 

Saç Toniği Ne İşe Yarar?


Saç toniği saç derisini ve saçı beslemeye, güçlendirmeye yarar. Saçları dipten uca güçlendiren bu ürün sayesinde saçlar sağlıklı ve güçlü görünür. Saç derisinin canlanmasını sağlayan saç toniği masaj yaparak uygulandığı için saç köklerine besin ve oksijen sağlar. Saç köklerinin uyarılmasıyla saç uzaması da hızlanır. İçeriğinde nemlendirici özler bulunan saç toniği saçın parlak ve bakımlı görünmesine de katkı sağlar. Saçlarınızın yıpranmasından, zor taranmasından ve elektriklenmesinden şikayetçiyseniz saç toniği aradığınız saç bakım ürünü olabilir.

 

 

 

 

Saç Toniği Nasıl Kullanılır?


Her zaman havalı, bakımlı saçlara sahip olmak için saç bakım rutininizdeki ürünleri doğru seçmeli ve kullanmalısınız. Doğru kullandığınız her ürünün faydasını daha çabuk ve etkili şekilde alabilirsiniz. Saç toniğini kullanmadan önce saçlarınızı temizlemelisiniz. Şampuan ve saç kremi kullanarak temizlemeniz gereken saçlarınızı yıkadıktan sonra hafifçe kurulayın. Saçlarınızı tonik uygulamaya hazır hale getirdikten sonra sıra saç toniğini hazır hale getirmeye sıra gelir. Saç toniğini kullanmadan önce ürünü çalkalayarak homojen hale getirmelisiniz. Uygulama için ise ilk referansınız kullanacağınız ürünün kullanma talimatı olmalı. Kullanım talimatında yer alan bilgileri de göz önünde bulundurarak saç diplerine saç toniğini uygulayabilir ve bütün saç derisine yayabilirsiniz. Saç toniğinin eşit yayılması için parmaklarınızla saç derisine masaj yapmak önemlidir. Ardından saçınızda bir süre bekleyen toniği durulayabilirsiniz. Bol suyla durulamak gereken saç toniğini saçta uzun süreler ya da gece boyu bekletmek önerilmez.

 

 

 

 

Saç Toniği her gün kullanılır mı?


Kullanacağınız ürüne göre saç toniğinin her gün kullanılıp kullanılamayacağı değişiklik gösterir. Bazı saç tonikleri her gün kullanıma uygunken bazıları haftalık kullanıma uygundur. Seçeceğiniz ürünle beraber kullanım sıklığına da karar verebilirsiniz. Eğer saç toniğini kullanma talimatlarına uygun olmayan bir şekilde kullanırsanız saçlarınızı beslemeye ve güçlendirmeye yardımcı olmak için tasarlanan bu ürün saç derinizi yıpratıp kurutabilir. Sadece seçtiğiniz ürün değil saç tipiniz ve ihtiyacınız da kullanım sıklığında belirleyici olur.

 

 

 

 

Saç Toniği ıslak saça sürülür mü?


Doğal ve zengin içerikleri ile saçlara hacim ve güç sağlayan saç toniği temiz ve nemli saça uygulanır. İçerdiği bitkisel özler, vitaminler ve mineraller sayesinde saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı verir. Saçlarınızı banyoda şampuanlayıp kremledikten sonra saç toniğini kullanabilirsiniz. Saç toniğini saçlarınızda yeteri kadar beklettikten sonra durulamanız gerekir.

 

 

 

 

Saç Toniği ne kadar bekletilmeli?


Saç toniğinin genel kullanım önerisinde bekleme süresi 1-2 dakikadır. Bu sürenin azalmasını ya da artmasını kullanacağınız ürünün içeriklerine göre değişen kullanma talimatı belirler. Yine de genel bir öneri olarak; saç toniği saç maskesi olarak kullanılmamalıdır. Gece boyu gibi uzun süreler saçınızda bekletmek saçınıza faydadan çok zarar verir. Tavsiye edilen süre boyunca saçınızda beklettiğinizde saç toniğinin aktif içerikleri saç derisine nüfuz ederek etki eder.

 

 

 

 

Saç Toniği durulanır mı?


Saç toniği temiz ve ıslak saça masaj yaparak uygulanır. Duşta şampuandan ve kremden sonra nemli saçınıza uygulayabileceğiniz saç toniği birkaç dakika bekletildikten sonra saçlarınıza etkisini gösterir. Ardından durulamanız gerekir. Kolay durulanması sayesinde saçlarınızda kalıntı bırakmaz. Saç bakım rutininize ekledikten sonra her kullanımda daha da seveceğiniz saç toniği saçlarınıza harika bir hacim ve parlaklık verir.

 

 

 

 

Saç Toniği saçı uzatır mı?


Saç toniği direkt saç uzamasını hedef alan bir ürün değildir. Ancak saç bakım rutininize ekleyeceğiniz saç toniği saç derisi sağlığını ve kan dolaşımını iyileştirmeye yönelik aktif içerikler içerir. Bu da saçların sağlıklı uzamasına katkı sağlar. Saçlarınızın sağlıklı ve uzamasını hızlandırmak istiyorsanız, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak gibi faktörleri yaşam tarzınız haline getirmeli ve mutlaka saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmalısınız. Şampuan, saç kremi gibi temel saç temizliği ürünlerinin yan sıra saç serumu, saç bakım yağı, saç maskesi, gibi bakım ürünleri ile saç sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

 

 

 

 

En İyi Saç Toniği Çeşitleri


Son zamanların popüler ürünü olan saç toniği pek çok marka tarafından geliştirilip kullanıcılılara sunuluyor. Onlarca marka ve çeşit arasından hangi ürünün size uygun olduğunu seçebilmek için saç tipinizi, ihtiyacınızı ve yaşam tarzınızı göz önünde bulundurmalısınız. Sizin için en popüler saç toniklerini seçtik.

Urban Care Expert Saç Toniği Biotin & Caffeine
Saç bakım ürünleriyle ön plana çıkan Urban Care biotin ve kafein içeren özel geliştirilmiş formülü olan saç toniği sayesinde saçın yeniden yapılanmasını destekler ve dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur. Genellikle durulanan formüle sahip olan saç tonikleri arasında durulanmayan formülü ile öne çıkar. Islak saç diplerine masaj yaparak ürünün yayılmasını ve aktif hale gelmesini sağlar. İçeriğindeki kafein saç dökülmesini azaltmaya, saçı güçlendirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olur.

Procsin Saç Toniği Frambuaz ve Sirke
Formülünde frambuaz ve sirke gibi aktif bileşenler bulunan Procsin saç toniği saç sağlığını desteklemek, saç dökülmesini azaltmak ve saç büyümesini teşvik etmek amacıyla formüle edilmiştir. Antioksidan açısından zengin bir meyve olan frambuaz saç derisini besler, saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olur. Saç derisini temizlemeye ve saçın pH dengesini düzenlemeye yardımcı olan sirke ise saçın daha temiz, parlak, sağlıklı ve kolay taranabilir olmasına yardımcı olur.

Ashley Joy Frambuaz Sirkesi Hyaluronik Asitli Saç Toniği
Hyaluronik asit, su tutma yeteneği olan, bulunduğu yerin derin katmanlarında su tutma kapasitesini artırarak nemlendirme sağlayan bir bileşendir. Saç derisi ve saç köklerine nem sağlamaya yardımcı olması için kullanılan bu bileşen Ashley Joy saç toniğinin içerisinde bulunur. Ayrıca bu toniğin içeriğindeki frambuaz da sağladığı antioksidan etkisiyle saçların daha canlı görünmesine yardımcı olur.

 

 

 

 

Saç Toniği Fiyatları


Saçlarınızın sağlıklı, canlı ve güçlü olmasını sağlayan saç toniklerine ulaşmak Watsons’la mümkün! Saçları onaran, güçlendiren, saç dökülmesini engelleyen, bakım veren, nemlendiren ve çok daha fazla çeşitli ürün sunan Watsons’ı takip edebilir, aradığınız ürüne avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

 

 

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *
Bir kod girin. *
Üye ol butonuna tıkladığında kayıt sözleşmesini kabul etmiş olacaksın.