Dudak Balmı

Soğuk kış günlerinde cildimiz gibi, dudaklarımız da kurur. Ellerimizi ve cildimizi soğuğa karşı korurken dudaklarımızın da korunması gerektiğini çoğu zaman unuturuz. Bu konuda yardımımıza dudak koruyucu kremler yetişiyor. Dudak kremi diğer adıyla dudak nemlendirici ya da lip balm, dudakları soğuktan oluşabilecek çatlaklara ve kuruluğa karşı nem kaybından korur. Ayrıca uçuk gibi dudaklarda ya da dudak çevresinde oluşan diğer sorunlar için de kullanılabilir. Nivea dudak nemlendirici çeşitleri gün boyu oluşacak kızarıklık ve çatlamalara karşı dudakları korur ve gün boyu dudağınızın nemli kalmasını sağlar.

Dudaklarınız Gün Boyu Yumuşacık Kalsın

Dudak balmı, genellikle vazelin, balmumu, çeşitli kokulu yağlar, şifalı otlar ve çeşitli bileşenlerden oluşur. Günümüzde dudakların sağlıklı olması adına dudak balmı alternatiflerinde çeşitli vitaminler ve minerallerin yanı sıra güneşten koruma faktörü de vardır. Örneğin ipek özlü ve E vitaminli Blistex lip balm, dudakların yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Birçok aromalı çeşidiyle Blistex lip balm; güneşe, rüzgara ya da soğuğa çıkmadan önce dudaklara bol miktarda uygulanabilir.

Hassas Dudaklar İçin Tam Koruma

Dudaklarda yağ bezeleri yoktur ve bu yüzden kendi yağını üretemez, dolayısıyla kendi nemini sağlayamaz. Bunun yanı sıra dudak derisi oldukça ince bir yapıdadır ve zarar görmeye meyillidir. Bu deri hassasiyeti kişiden kişiye değişir. Hassas dudaklar için Ruby Kisses lip balm, zengin bitkisel içeriğiyle kurumuş, çatlamış dudakları besler ve korur. Soğuğa ve çatlaklara karşı korumasının yanı sıra dolgunlaştırma ve şekillendirmeye de yardımcı Rubby Kisses lip balm, tatlı aromalarıyla dudaklarınızı yumaşacık, pürüzsüz ve dolgun yapmayı hedefler. Çoğu kozmetik ve bakım ürünlerine göre lip balm fiyatları uygundur. Küçük boyutlarda olmasına rağmen yoğun yapısından ötürü uzun süreli kullanım sağlar.

Makyaj Öncesi Lip Balm ile Pürüzsüz Bitişli Dudaklar

Lip balm çeşitleri, dudakları korumasının yanı sıra tıpkı makyajda cildimize uygulanan baz gibi dudaklarda pürüzsüzlük sağlar. Baz olarak sürülen dudak balmı sayesinde uygulanan ruj homojen dağılır ve pürüzsüz bir bitiş elde edilir. Doğal görünümlü makyajlarda ise ruj yerine sadece dudak balmı tercih edilerek daha taze bir görünüm yakalanır. Doğal makyajlar için çeşitli renk seçenekleriyle Maybelline lip balm, dudaklara hem yoğun olmayan saydam bir renk veriyor hem de dudakların daha dolgun görünmesini sağlıyor. Kışın dudaklarınızın canlı ve sağlıklı görünmesini isterseniz, birçok renkte ve yapıdaki lip balm seçeneğini Watsons'ta bulabilirsiniz.

Dudak Makyajı
Marka
Fiyata göre filtrele
  • 23,95 149,90

Dudak Balmı

31 adet ürün bulundu
31 ürün'den 1-60 ürün gösteriliyor
  • Sıralama
  • 60 Adet Göster