background image
Alışveriş Sepetim
 

Selülit Kremleri


En bilinen adıyla portakal kabuğu görünümü olan selülit, yoğun olarak kalça ve basen bölgesinde görülür. Belirli noktalardaki yağ hücrelerinin bölgesel olarak birikmesiyle oluşan selülitler bir cilt problemidir. Farklı yağ, kas ve bağ dokusu farklılığı nedeniyle kadınları daha çok etkileyen bir problem olsa da erkeklerde de görülür. Herhangi bir zararı olmayan selülitin görüntüsü rahatsızlık vericidir. Bunun için selülit giderici krem kullanılır. Eğer siz de selülitlerinizin görünümünden rahatsız oluyorsanız bu görünümü hafifletecek ya da giderecek çözümler için mutlaka bu yazıyı okumalısınız.
Selüliti gidermek için en sık kullanılan yöntemlerden biri selülit kremleri kullanmaktır. Bu kremler selülit oluşumunu tamamen ortadan kaldırmaz ancak büyük oranda cildinizi iyileştirir. Doğru kremi seçip düzenli olarak kullandığınızda etkisini görebilirsiniz. Cilt altındaki yağ hücrelerini azaltıp kan dolaşımını artırarak pürüzlü bir görüntü olmasının önüne geçer. Bu kremleri kullanmak yüzde yüz sonuç veren bir çözüm değildir. Krem uygulamasıyla beraber düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme, yeterli su tüketimi ve masaj yapmak selülit görüntüsünü çözmenize yardımcı olur. Bunların hepsini bir arada yaptığınızda yine de tamamen selülitlerden kurtulamıyorsanız o zaman medikal tedavilere başvurabilirsiniz. Vakum terapisi, lazer tedavisi ya da radyofrekans gibi medikal tedaviler selülitin azalmasına yardımcı olur. Tıpkı kremler ya da destekleyici tüm tedaviler gibi yüzde yüz bir çözüm değildir. Tamamen ortadan kaldırmak için bütün yöntemler bir arada kullanılarak bir çözüm bulunabilir.

 

 

Selülit Giderici Kremler İşe Yarıyor mu?


Selülit problemini çözmeniz için tek bir şey yapmak hiçbir zaman yeterli olmaz. Selülit giderici krem kullanacaksanız bununla birlikte selülitten kurtulmak için düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek, su tüketimini artırmak, selülit masajı yapmak gibi adımlar atılması gerekebilir. Yine de selülit giderici kremler pürüzlü görünümü azaltmak için tasarlanmıştır ve içerdikleri aktif bileşenler sayesinde cildin altındaki yağ hücrelerini azaltır ve kan dolaşımını artırırlar. Kremlerin etkinliği kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişilerde oldukça etkili olurken bazı kişilere daha uzun sürede etki edebilir. Bu kremler selülitin tamamen ortadan kaldırılması için tek başına yeterli değildir.

 

 

Selülit Kremi Ne Zaman Sürülmeli?


Her cilt bakım ürünü ve kozmetik ürün doğru zaman ve teknikle uygulandığında alınan sonuç her zaman daha etkili olur. Selülit kremi genellikle cildin nemli olduğu zamanlarda sürülmelidir. Böylece, krem daha kolay emilir ve cildin nem dengesi korunmuş olur. Bu nedenle, selülit kremini duş sonrası, cildin hafif nemli olduğu zamanlarda kullanarak alacağınız etkiyi artırabilirsiniz.

 

 

Bacaklardaki Selülite Ne İyi Gelir?


En çok yağ dokusunun bulunduğu kalça ve basen bölgesinde daha sık görülse de selülit bacaklarda da görülür. Bacaklardaki selülit, genellikle cilt altındaki yağ dokusunun deri altındaki bağ dokusu ile bağlantısının zayıflaması sonucu oluşur. Bunun için mutlaka düzenli egzersiz yapmalı ve sağlıklı beslenme, yeterli su tüketimi ile süreci desteklemelisiniz. Selülit tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden biri olan selülit kremi kullanımı da oldukça önemlidir. Bacaklarınıza selülit kremini uygularken mutlaka masaj yapmalısınız. Böylece kan dolaşımını artırarak alacağınız sonucu hızlandırabilirsiniz.

 

 

Selülit Kremi Duştan Önce mi Sonra mı Kullanılmalı?


Selülit kremi cilt altına etki edip yağ dokusunu, kan dolaşımını etkileyeceği için mutlaka gözeneklerin açık, cildin nemli olduğu zamanda sürülmesi gerekir. Bunun için ise en doğru zaman duş sonrasıdır. Duşta açılan gözenekler, hızlanan kan dolaşımı ve duş sonrası temiz cildi nemlendirmenizin ardından selülit kremini sürebilirsiniz. Seülit kremini kullanmadan önce cilt hassasiyetiniz olup olmadığını ölçebilmek için mutlaka cildinizin küçük bir alanında test etmelisiniz. Eğer herhangi bir cilt hassasiyeti veya alerjiniz varsa büyük bir bölgede hasar oluşmadan bunu fark etmiş olursunuz.

 

 

Selülit Kremi Gece Sürülür mü?


Selülit kremleri farklı marka ürünlerde farklı içeriklere sahip olduğu için mutlaka her ürün kullanılacak olan markanın kullanma talimatlarına uygun olarak sürülmelidir. Bu tür kremlerin bazılarının günde birkaç kez kullanılması önerilirken bazılarının tek bir kere sürülmesi yeterlidir. Çoğu selülit krem çeşitleri için gece kullanımına dair özel bir tavsiye yoktur ve gündüz veya gece fark etmeksizin kullanılabilir. Yine de bazı markaların kremleri cildi nemlendirmek ve beslemek için özel formülleri olması nedeniyle gece kullanıldığında cildin daha iyi emilmesine yardımcı olabilir.

 

Selülit Kreminin Yakması Normal mi?


Hiçbir bakım ürünü cildi yakan, tahriş eden bir özellikte değildir, olmamalıdır. Bunun için selülit kreminin yakması normal değildir ve bu genellikle ürünün içindeki aktif bileşenlerin cildinize uygun olmamasından kaynaklıdır. Selülit kremlerinin çoğunda yeşil çay özleri, retinol, kafein gibi maddeler vardır. Bu hafif bir yanma, kaşıntı yapsa da kısa sürede geçen çok hafif etkilerdir. Yakma, geçmeyen kızarıklık, tahriş gibi etkiler yapıyorsa bu bir problem olduğunu gösterir.

 

En iyi Selülit Kremleri


Her kişisel bakım ürününde olduğu gibi selülit kreminde de pek çok farklı seçenek mevcuttur. En sevilen ve tercih edilen selülit kremi çeşitleri arasından cildinize ve kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Selülit Jel Kremi
En sevilen kişisel bakım markalarından biri olan Nivea, selülit kremiyle de oldukça seviliyor. Q10 Sıkılaştırıcı Selülit Kremi içeriğindeki lotus çiçeği özü ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde cildinizi 2 hafta içinde gözle görülür derecede sıkılaştırır. Bu sayede sadece 2- 3 hafta içerisinde selülit görünümünü azaltır. Hızlı emilen jel formül, cildinizi daha enerjik hissettirir. Hoş kokusu sayesinde sürüldüğü anda ferahlatır.

Krauterhof Anti Selülit Jel
Selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olmayı amaçlayan Krauterhof Anti Selülit Jel cildin altındaki yağ dokusunu ve ödemleri azaltmaya yardımcı olmak için doğal bileşenler içerir. İçeriğindeki mentol, okaliptüs yağı ve nane yağı gibi bileşenler sayesinde ciltte harika bir serinlik etkisi oluşturur. Düzenli kullanımda pürüzlü cilt görüntüsünde gözle görülür bir azalma sağlar.

Derminix Selülit Karşıtı Jel
Selülit görünümünün azalmasını ve cildinizin sıkılaşmasını sağlamak için özel olarak formüle edilen selülit görünümünün azalmasına ve cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olur. Derminix Selülit Karşıtı Jel çift etkili ısıtıcı ve soğutucu etkiye sahiptir. Hoş kokusu sayesinde ferahlık ve tazelik hissi verir. İçeriğindeki kafein, yeşil çay özü, L-karnitin ve Hindistan cevizi yağı gibi bileşenler ile portakal kabuğu görüntüsünü azaltırken cildi besler. Kafein ve yeşil çay cildin altındaki yağ dokusunu parçalamaya yardımcı olurken, L-karnitin cildin esnek yapısını canlandırır. Hindistan cevizi yağı ise cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur.

 

 

Selülit Kremleri Fiyatları Ne Kadar?


Kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız doğru ve güvenilir ürünleri kullanmanız gerekir. Doğru ürünlerin düzenli kullanımında etkili sonuçlar almanız kaçınılmazdır. Watsons Dünyaca ünlü markalarla sizler buluşturarak zengin bir seçim fırsatı sunuyor. Cilt bakım ürünleri, kozmetik ürün çeşitleri arasından kendi ihtiyaçlarınıza ve cilt tipinize uygun olanları seçebilirsiniz. Selülit kremleri hakkında bilgi sahibi olmak ve ihtiyacınız olan ürünü avantajlı fiyatlarla almak için mutlaka Watsons’ı ziyaret etmelisiniz.

 

 

Mağazada Bul

Lokasyonum
Telefon Numarası *
Bir kod girin. *
Bir kod girin. *
Üye ol butonuna tıkladığında kayıt sözleşmesini kabul etmiş olacaksın.