background image
Alışveriş Sepetim
Makyaj Bazları ve Sabitleyiciler
Sıralama:
79 ürün
filtreler
 

Makyaj Bazları ve Sabitleyiciler


Makyaj bazları ve sabitleyiciler, makyajın ciltte daha güzel durmasını sağlamanın yanı sıra daha ışıltılı bir görünüme kavuşmanıza da yardımcı olur. Makyaj bazı, ciltteki gözenek görünümünü azaltarak daha pürüzsüz bir görünüm sunarken ışıltılı ya da primer seçenekleriyle cildinize uygun olan seçimi yapmanızı sağlar. Makyaj sabitleyici ürünleri ise sprey, pudra ya da krem bazlı formlarda olup makyajın ciltte uzun süre kalmasını sağlar ve kolayca bozulmasını engeller. Hem makyaj bazı hem de sabitleyici ürünler söz konusu olduğunda, bütçenize uygun farklı çeşitte ürüne ulaşmak Watsons ile çok kolay!


Doğru Baz ve Sabitleyici Uygulaması Nasıl Olmalı?


Cildinizi pürüzsüz gösterecek ideal bir makyaj için öncelikle makyaj bazını uygulamanız gerekir. Makyaj bazı seçimi için ise mutlaka cilt tipinize uygun ürünleri kullanmalısınız. En sık tercih edilen NYX makyaj bazı çeşitleri, her cilt tipine uygun olması dolayısıyla doğru bir seçimdir. Makyaj bazı ciltteki gözeneklere dolarak cildin pürüzsüz görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Uygulama yaptıktan sonra, cilt ve göz makyajınızı tamamladığınızda son adım sabitleyici uygulamasıdır.Böylelikle makyajınızın gün boyu sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.


Kimler Makyaj Sabitleyici Kullanmalı?


Makyaj sabitleyiciler, makyajın dış etkenlere karşı korunmasını sağlayarak gün boyu rahat etmenizi sağlar. Sabitleyiciler her cilt tipi için uygundur ve rahatlıkla kullanılabilir. Diğer yandan cildin kurumasını engellemek için makyaja başlamadan önce mutlaka yüzünüzü nemlendirmeniz gerekir. Böylelikle sabitleyici daha uzun süre cildinizde kalır.


Makyaj Bazı Çeşitleri Nelerdir?


Makyaj bazı çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden biri, ışıltılı makyaj bazı seçenekleri olarak dikkat çeker. Işıltılı bazlar cildin parlamasına yardımcı olduğu gibi, özel davetler için uygulanan makyajın daha güzel görünmesini sağlar. Günlük makyaj için tercih edilecekse daha az ışıltılı forma sahip olan bazların değerlendirilmesi uygundur. Aynı zamanda primer ya da serum şeklinde makyaj bazları da diğer seçenekler arasında yer alır. Makyaj bazı fiyatları her bütçeye uygun olduğundan pek çok kişi tarafından makyaj uygulamasında tercih edilir.


Cilt Tipine Uygun Makyaj Bazı Nasıl Seçilir?


Cilt tipine uygun bazın seçilmesi çok önemli bir adımdır. Aksi halde yanlış ürün seçimi, makyajınızın istediğiniz gibi görünmesini engelleyecektir. Yağlı cilt tipine sahip olanlar için en uygun seçim, mat bitişli bazlardan yana olacaktır. Böylelikle yağlı görünümü engellemek mümkün hale gelir. Diğer yandan çok kuru bir cilde sahipseniz, serum formundaki nemlendirme etkisi bulunan bazlar ciltteki pul pul görünümü engeller ve cildi nemlendirir. Lekeli ve cilt tonu eşitsizliği bulunan bir cilde sahipseniz, primer makyaj bazları en ideal seçim olarak dikkat çeker. Revlon makyaj bazı çeşitleri arasında yer alan primer formdaki bazlar, hem cilt rengi eşitsizliklerini giderir hem de gözenekleri gizler. Cildinize uygun makyaj bazı ve sabitleyicileri, Watsons farklı ile hemen sepetinize ekleyin!