Cilt Bakımının En Doğal Haliyle Tanışın!

Cilt bakımı söz konusu olduğunda kullandığınız ürünlerin önemi bir kat daha artar. Markalar ve kullandıkları formüller ile etken maddeler ayrı bir önem kazanır. Cildinize gösterdiğiniz özenin aynısını markalardan da beklersiniz. İster hassas bir cilde sahip olun, isterseniz çevreye duyarlı doğal ürünler kullanmak konusunda titiz davranın; aradığınız tüm ürün tiplerini Watsons’ta bulabilirsiniz. Doğal yüz temizleme ürünleri ve tonik çeşitleri ile cilt bakımının en doğal haline merhaba diyebilirsiniz.

Doğal Yüz Temizleme Ürünleri ve Tonik Çeşitlerinin Farkı

Cilt bakımında kullandığınız ürün ve yöntemlerin, sağlıklı görünen bir cilt için önemi büyük. Günlük bakım rutininizde ilk adımınız olan temizlik aşamasının değeri ise cildinizi bir sonraki aşamaya hazırlamasından kaynaklanır. Derinlemesine temizlenmiş bir cilt; serum ve nemlendiricinizi daha rahat ve hızlı emer.

Doğal yüz temizleme ürünleri, daha nemli ve sağlıklı bir cildin kapısını açan anahtarlara benzer. Gece ve gündüz, yüz temizliğinizi ihmal etmeyerek cilt bakımınıza büyük bir katkı yapabilirsiniz. Doğal yüz temizleme jeli ve tonik çeşitlerinin benzerlerine göre farklı olan yanları ise sentetik kimyasallar yerine doğanın iyileştirici özlerine dönüş yapmalarından kaynaklanır.

Yumuşak ve kolay emilen yapıları, cildi tahriş etmeyen hafif dokuları ve bitki özlerinden gelen güçleri cilt bakımına dair önemli ipuçları taşır. Organik ve doğal yüz temizleme yöntemlerine ilgi duyuyorsanız önemli markaların sizler için hazırladığı ürünleri tercih edebilirsiniz. Her bir bitkinin faydalarını ölçüp biçerek dikatle bir araya getiren markalar, cildiniz için en iyi formülleri geliştirir.

Cilt Bakımının İlk Adımı Yüz Temizliği Neden Önemlidir?

Cildiniz gün boyu çevresel etkenlerin de katkısı ile stres ve kire maruz kalır. Gündüz ve gece bakımınızı aksatmadan yapmanız cildinizi korumaya yardımcı olur. Yaş aldıkça çevresel faktörlerden daha çok etkilenen cilt, genç bir cilde oranla kendini daha yavaş yenilemeye başlar. Bu süreçte çok faydasını göreceğiniz krem, maske, ampul ve serum benzeri ürünlerden maksimum faydayı elde edebilmek için cildinizi derinlemesine temizlemeniz gerekir. İyi bir cilt temizleyicinin ise temelde aşağıdaki özelliklere sahip olmasını bekleyebilirsiniz:

 • Cildin doğal bariyerini bozmamalı,

 • Kir ve makyaj kalıntılarını temizlemeli,

 • Tıkanmış gözenekleri ve siyah noktaları yok etmeli,

 • Cildi tahriş etmediği gibi aşırı yağlandırmadan nemlendirmeli ve yatıştırmalı,

 • Cildin tonunun eşitlenmesine katkı sağlamalı,

 • Cildinizin kendine has aydınlık görüntüsünü elde etmeniz konusunda bakım rutininize katkı yapmalıdır.

Doğal tonik, yüz temizleme jeli ve köpükleri cildinizin nem ve yağ dengesini korumak konusunda oldukça beceriklidir. Doğal yüz temizleme toniği, köpük ve jeller cildinizde biriken kirleri temizlerken, mikro-peeling etkisi yaparak cildinizin daha eşit ve aydınlık bir tona kavuşmasına destek olur.

Doğal Yüz Temizleme Ürünleri ve Tonik Çeşitleri Nasıl Kullanılır?

İyi bir cilt temizliği için doğal yüz temizleme ürünleri ve tonik çeşitlerini hem seçerken hem de kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar konusunda aşağıdaki önerilere dikkat edebilirsiniz:

 • Cildinizi günde 2 defa yıkamayı ihmal etmeyin.

 • Satın aldığınız ürünler doğal ve organik yüz temizleme jeli ya da toniği bile olsa cilt tipinize uygun olmalıdır.

 • Makyajınızı çıkarmak için makyaj temizleme sularını tercih edebilirsiniz. Farklı cilt tipleri için ideal formüllere sahip Otacı makyaj temizleme sularını bu aşamada güvenle kullanabilirsiniz.

 • Cildinizi önce ıslatıp sonra jel veya köpük temizleyici ile yıkayabilirsiniz.

 • Eğer hassas ve kuru bir cildiniz varsa tahriş etmeyen nazik bir ürüne ihtiyacınız bulunur. Otacı yüz temizleme köpüğü, doğal gül kürü ve aloe vera sayesinde cildinizi kurutmadan temizler.

 • Karma veya yağlıya dönük bir cildiniz varsa arındırıcı ve dengeleyici bir ürüne ihtiyacınız vardır. Ziaja yüz temizleme jeli, yağlı ve akneye meyilli ciltler için oldukça uygundur.

 • Toniğinizi su ile yaptığınız temizlik bittikten sonra ikinci adım olarak kullanabilirsiniz. Ufak bir pamuğa dökeceğiniz birkaç damla tonik, cildinizde kalan makyaj ve kir artıklarını yok ederken pH dengesini de düzenlemeye de yardım eder.

Cildinize hak ettiği özeni göstermek sizin elinizde. Hangi yaşta olursanız olun, cilt bakımına günde 10 dakika ayırmanız uzun yıllar sağlıklı bir cilde sahip olmanın sırrıdır. Kendinize yatırım yapmak ve cilt temizliğinizi ihmal etmemek için Watsons’tan alışverişe başlayabilirsiniz.

 

Fiyata göre filtrele
 • 29,95 59,95