Oje

Oje sürmek de makyaj yapmak gibi dikkat ve zaman ister. Ellerinizin bakımlı ve güzel görünmesini sağlayan ojeler, aynı zamanda üzerinizdeki kıyafete ve ruh halinize göre değişen renkler kullanabileceğiniz, neredeyse sonsuz seçenekler sunuyor. Son yıllarda manikür şekilleri değişmeye başlasa da, oje sürmenin verdiği keyif hiç değişmiyor. Günümüz kozmetik dünyasında trend olan kalıcı oje ise daha uzun süre rengini korumak isteyenler için bir alternatif olabilir. Herkesin kendi tırnaklarına ve el yapısına yakıştırdığı bir renk mutlaka vardır. Oje modelleri arasından seçim yapmak zor olsa da, kendinize uygun ojeyi Watsons'ta bulabilirsiniz.

Zor Karar: Hangi Renk Oje?

Oje rengi konusunda kararsız kaldıysanız, bazı öneriler size yardımcı olabilir. Renk konusu tamamen modunuzun nasıl olduğuyla ilgili. Oje sürdükten sonra nereye gideceğiniz, hangi mevsimde olduğunuz, kıyafetinizin şekli ve rengi ,hatta saç ve ten renginiz bile sürebileceğiniz oje rengini belirlemede rol oynar. Son zamanlarda kadınların sıklıkla tercih ettiği mat oje, tırnaklarda havalı bir görünüm için harika bir seçim olabilir. Flormar oje ''matte'' serisiyle bu görünümü yakalayabilirsiniz. Siyah oje, hem günlük kullanım için hem de şık bir davette kullandığınız renkli bir kıyafeti dengelemek için tercih edilebilir. Tırnaklarda mat formlar kullandığınızda klas bir görünüm, parlak formlar kullandığınızda ise asi bir hava estirebilirsiniz.

İddialı Tırnaklar

Kırmızı oje, uygun kıyafetle ve uygun tırnak şekline sürüldüğünde birden havanızı değiştirebilecek güce sahip bir seçimdir. Simsiyah bir kıyafetin enerjisini birden yükseltebilir. Kısa ya da orta boy tırnaklara çok yakışan iddialı kırmızı tonunuzu Golden Rose oje çeşitleri içinde bulabilirsiniz. Simli oje, özellikle havaların ısındığı ve enerjinizin yükseldiği zamanlarda tırnaklarınıza hareket getirmek için kullanabileceğiniz bir çeşittir. Yoğun şekilde sürüldüğü için kalıcılığı daha uzun olabilir. Bütün tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz gibi son zamanların trendi olan tek tırnağa simli oje sürüp diğer tırnaklarınıza başka bir uygulama yaparak da şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Revlon oje çeşitleri içinde istediğiniz parlak görünüm için bir renk bulabilirsiniz. Metalik oje, iddiayı sevenler için eğlenceli bir seçenek olacaktır. Mirror effect modasının başlamasıyla metalik ojeler çılgın ve genç bir görünüm için tercih edilen seçenekler arasına girdi. Essence oje renkleri arasından seçim yaparken iddianızı ortaya koyabilirsiniz.

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje sürmek zaman ayırmanız gereken ve dikkat isteyen bir iştir. Bu yüzden dikkat edeceğiniz birkaç noktayla birlikte mükemmel görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.
-Bakımsız görünen tırnaklara oje sürmek istenen etkiyi yaratmayabilir. Bu yüzden önce ellerinizin bakımını yapmalısınız. Ayrıntılı bir manikür olmasa bile, en azından tırnak kenarlarındaki fazla eti evde kendiniz de temizleyebilirsiniz.
-Ojenizi kullanmadan önce, gelişigüzel sallamak yerine iki elinizin arasında hareket ettirerek iyi bir şekilde karışmasını sağlayabilirsiniz.
-Oje sürmeye başlamadan önce tırnaklarınızın üzerinde herhangi bir kalıntı kalmadığından emin olun. En küçük bir çıkıntı ojenizin üzerinden belli olacağı için sonucu etkileyebilir.
-Ojenizi 3 fırça darbesiyle sürün. Önce tam dip kısmın ortasından aşağıya indirdiğiniz fırça hareketinin ardından, kalan sağ ve sol tarafın boyanmasıyla pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.
-Ojeyi uyguladıktan bir süre sonraya kadar hiçbir şey yapmayın. Küçük bir hareket gibi görünen bir iş, ojenizin kurumadan dağılmasına neden olabilir.
-Tırnaklarınız kurumaya başladığında, eğer buzlu su dolu bir kaba sokarsanız kuruma süreci hızlanacaktır.

Birçok oje çeşidi ve rengi arasından seçim yaparken oje fiyatları da önemli bir kriter olabilir. Avantajlı seçeneklerle sunulan oje modellerini Watsons'ta bulabilirsiniz.

Fiyata göre filtrele
  • 7,75 78,95

Oje